Jak chronić włosy przed przesuszeniem w czasie lata?

Jak chronić włosy przed przesuszeniem w czasie lata?
Latem nasze włosy są szczególnie narażone na przesuszenie. Na ich kondycję negatywny wpływ ma nie tylko słońce, ale również kąpiele w morzu lub basenie. Warto więc poświęcić głowie nieco uwagi, aby przesuszona fryzura nie psuła wakacyjnego wypoczynku. Istnieje kilka sprawdzonych patentów, które pomogą utrzymać włosy w odpowiednim stanie.

Przed wyjazdem na wakacje warto zadbać o fryzurę nie tylko wizualnie, ale poprzez skorzystanie z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych w salonie fryzjerskim. Dzięki temu wzmocnimy włosy i przygotujemy je na niekorzystne warunki.

Profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim

W trakcie profilaktycznej wizyty w zakładzie fryzjerskim warto przynajmniej podciąć końcówki włosów. Dzięki temu fryzura będzie się lepiej układała, a jej stylizacja nie będzie zbyt czasochłonna. Ponadto warto poprawić ogólną kondycję włosów, stosując jedną z wielu nowoczesnych, zalecanych przez fryzjerów metod, jak komputerowe nawilżanie włosów. Zabieg ten polega na nałożeniu specjalistycznej odżywki, przykryciu włosów folią i nagrzewaniu specjalną, okrągłą suszarką. Emitowane w tym czasie ciepło umożliwia wniknięcie odżywki w głąb włosa, uelastycznia go i domyka łuski. Dzięki temu fryzura staje się bardziej odporna na utratę wilgoci i nadmierne przesuszenie. 

W celu poprawienia wyglądu włosów i ich struktury stosuje się również kuracje kolagenowe i enzymatyczne. Zawarte w odżywkach substancje aktywne, takie jak enzymy papai czy kolagen, przyczyniają się do regeneracji zniszczonych włosów, usunięcia uszkodzonych łusek, które powodują efekt nadmiernego puszenia, a także wyraźnie poprawiają elastyczność włosa (źródło: handsomemen.pl).

Pielęgnacja włosów na co dzień

Profesjonalne zabiegi fryzjerskie nie przyniosą długotrwałych efektów, jeśli codzienna pielęgnacja nie będzie przebiegać właściwie. Należy zatem regularnie stosować odpowiednie do rodzaju włosów odżywki i maski nawilżające. Dobrze jest również wybierać produkty dedykowane włosom w porze letniej. Mają one bowiem w swoim składzie filtry UV, które chronią naszą fryzurę przed szkodliwym oddziaływaniem słońca. 

Należy również unikać eksponowania mokrych włosów na promienie słoneczne. Krople wody działają bowiem jak soczewka, doprowadzając do uszkodzenia struktury włosa. Najlepiej zatem unikać ich nadmiernego zmoczenia podczas kąpieli w morzu lub basenie, np. zaplatając włosy w kok lub koński ogon. Zaleca się także, w miarę możliwości, osuszać włosy ręcznikiem lub po wyjściu z wody nałożyć kapelusz.

Wszystkie kolory lata

W wakacje dobrze jest powstrzymać się od zabiegów koloryzacji lub rozjaśniania. Powodują one nadmierne przesuszenie włosów, a silniejsze słońce, woda morska lub chlorowana w basenie przyczyniają się ponadto do wyblaknięcia i zmatowienia włosów. 

Rozwiązanie może stanowić spłukiwanie włosów bieżącą wodą i stosowanie odpowiednich preparatów do włosów farbowanych bądź rozjaśnianych. Pomogą one utrzymać kolor, a czynniki aktywne dodatkowo odżywią i zregenerują ich strukturę. 

Dobrze jest również, przynajmniej na czas urlopu, zrezygnować z używania suszarki, lokówki i prostownicy. Dzięki temu nasze włosy odpoczną i po powrocie z wakacji będą w dobrej kondycji.
Opracowanie:
Martyna
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (5)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz