Materiał Partnera

Jak bronić się przed sklepowymi złodziejami, czyli systemy antykradzieżowe

Jak bronić się przed sklepowymi złodziejami, czyli systemy antykradzieżowe

Złodzieje kradnący towar ze sklepów to prawdziwa zmora sprzedawców. Okazuje się jednak, że możliwe jest skuteczne zabezpieczenie poszczególnych artykułów dzięki nowoczesnym systemom antykradzieżowym. W tym zakresie oferowanych jest kilka skutecznych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę. W jaki zatem sposób można zadbać o bezpieczeństwo towaru i pełną ochronę przed sklepowymi złodziejami?

Bramki antykradzieżowe

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie są szeroko wykorzystywane w sklepach bramki antykradzieżowe. To specjalistyczne urządzenia, które pracują na określonych częstotliwościach – pozwala to wykryć ukryte przez złodzieja towary zabezpieczone klipsem antykradzieżowym i uruchomić głośny sygnał dźwiękowy. Warto zwrócić uwagę na bramki działające w systemie RF – renomowane firmy zajmujące się ich sprzedażą oferują wiele interesujących modeli, które mogą być dodatkowo wyposażone m.in. w światła alarmowe czy licznik klientów.

Co ciekawe, bramki antykradzieżowe mogą również służyć jako nośnik reklamy. Z powodzeniem bowiem można wykonać na nich zabudowę reklamową nawet o sporej powierzchni. Należy też wspomnieć o bramkach AM – tego typu urządzenia dostępne są m.in. w asortymencie firmy American Security Polska. Specjaliści proponują nowoczesne i niezwykle skuteczne bramki wyposażone w system akustomagnetyczny, który oprócz klipsów wykrywa także etykiety DR. Dzięki temu jego efektywność jest spora i znacząco utrudnia możliwość kradzieży konkretnego towaru.

Kompleksowe zabezpieczenie sklepu

W celu całkowitej ochrony sklepu oraz towaru przed złodziejami warto również postawić na inne możliwości, jakie proponują renomowane firmy zajmujące się dystrybucją specjalnych systemów zabezpieczających. Jako uzupełnienie warto zastosować nowoczesne wykrywacze metalu i magnesu, które można nawet doinstalować do zamontowanych wcześniej bramek antykradzieżowych. Takie rozwiązanie zapewnia wyższy poziom ochrony towarów przed ich kradzieżą – dzięki nim można z powodzeniem zlokalizować specjalistyczne klucze magnetyczne wykorzystywane do usuwania klipsów zabezpieczających, a tym samym zdemaskować sklepowego złodzieja.

Same bramki antykradzieżowe i wykrywacze nie będą jednak skuteczne, jeśli towar nie zostanie właściwie zabezpieczony klipsami czy etykietami. Również i je można nabyć w dobrych hurtowniach urządzeń chroniących przed kradzieżą przeznaczonych dla sklepów. Do niezbędnych akcesoriów zaliczają się też odpowiednie klucze do klipsów i dezaktywatory do etykiet, dzięki czemu zabezpieczenie może być wyłączone po zakupie poszczególnych produktów przez klienta. Ciekawym rozwiązaniem są też zabezpieczenia kabelkowe. Służą one do ochrony torebek, słuchawek, telefonów czy konsol, które bez odpowiedniego systemu antykradzieżowego mogą paść łupem sklepowych złodziei.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz