Materiał Partnera

Jak awaryjnie otworzyć samochód?

Jak awaryjnie otworzyć samochód?

Zgubienie kluczyków od samochodu lub pozostawienie ich w środku auta i zatrzaśnięcie drzwi to najczęstsze powody uniemożliwiające dostanie się do wnętrza i uruchomienie pojazdu. Nierzadko tego typu problemy związane są też z uszkodzeniami, których dokonano przy próbie włamania. Na szczęście nie musi być to ogromny powód do zmartwień – specjaliści są w stanie otworzyć auto za pomocą bezpiecznych metod. Jak dokładnie działają?

Kłopotliwe otwarcie auta

Dostanie się do samochodu jest bardzo trudne, kiedy nie ma się kluczyka. Szczególnie kłopotliwe może być to w przypadku nowszych konstrukcji, które wykorzystują różnego rodzaju skuteczne zabezpieczenia elektroniczne. Jeżeli więc drzwi zostały zatrzaśnięte, a kluczyki pozostały w środku, należy wezwać specjalistę. Wykwalifikowany ślusarz, posiadający odpowiednią licencję, jest w stanie otworzyć zamek w aucie każdego typu. Istotne jest jednak, by nie uszkodzić poszczególnych komponentów zamka samochodowego – Klucz-Serwis z Łodzi to zespół ekspertów, którzy działają w sposób w pełni profesjonalny i gwarantują brak zniszczeń przy awaryjnym otwieraniu auta. Nierzadko jednak do zniszczeń dochodzi przy próbie włamania. Również i w tym wypadku pomocne okazują się specjalistyczne zakłady ślusarskie. Zastosowanie nowoczesnych metod daje spektakularne rezultaty, jednak możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy zlecający okaże dowód rejestracyjny świadczący o posiadaniu na własność awaryjnie otwieranego samochodu. Otwarcie auta to jednak dopiero pierwsza część odzyskiwania kontroli nad pojazdem – jak uruchomić auto bez kluczyka?

Profesjonalne dorobienie kluczyka

W stacyjkach samochodowych i kluczykach wykorzystuje się coraz nowocześniejsze systemy antywłamaniowe. Zabezpieczenia elektroniczne powodują, że brak możliwości uruchomienia pojazdu ze względu na utracone kluczyki jest niezwykle kłopotliwy. Jednak wyspecjalizowane zakłady ślusarskie są w stanie dorobić kluczyki na podstawie zamka lub stacyjki. Po ich wykonaniu specjalista może też zaprogramować nowe kluczyki w pamięci immobilizera, co oznacza modyfikację indywidualnego kodu zapisanego w pamięci elektronicznej. Uprzednio jednak profesjonalista kasuje dane zagubionych kluczyków, dzięki czemu osoba niepowołana, mająca dostęp do starego klucza, nie będzie już mogła otworzyć za jego pomocą auta ani go uruchomić.

Renomowane firmy oferujące kompleksowe usługi z zakresu awaryjnego otwierania samochodów i dorabiania kluczy do pojazdów zajmują się też kodowaniem kluczy z transponderem, wykorzystujących zmienny kod. To nowoczesna wersja zabezpieczenia, która uniemożliwia sklonowanie kluczyków. Od właściwego ich zakodowania zależy więc ich funkcjonowanie – warto zatem skorzystać z usług jedynie wyspecjalizowanych, licencjonowanych ślusarzy.

Opracowanie:
Łódź, Zgierska 69
tel. 602 227 528
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz