Materiał Partnera

Jak aranżować wnętrza z wykorzystaniem ram i obrazów?

Jak aranżować wnętrza z wykorzystaniem ram i obrazów?

Nasze domy, czy też biura, aby uzyskały indywidualnego charakteru, muszą być odpowiednio aranżowane. Nie chodzi tutaj jednak tylko o wybór odpowiednich mebli i materiałów wykończeniowych ścian, ale także o dodatki. To one ożywiają przestrzenie, dużo mówiąc o właścicielu np. domu. Jeśli chodzi zaś o najpopularniejszy sposób na wyróżnienie swoich wnętrz, warto wykorzystywać różnego rodzaju obrazy!

Obraz tylko do określonych stylów wnętrz? – obalamy mit

Wielokrotnie przy aranżacji wnętrz zastanawiamy się, czy obrazy pasują do danego porządku architektonicznego. Często rezygnujemy z nich w przypadku przestrzeni awangardowej, retro, czy też modernistycznej, z obawy iż zaburzą one ściśle określoną estetykę. Warto jednak wiedzieć, że nie tyle nie wpływają one negatywnie na wygląd wnętrz, ale mogą one ja znacznie upiększyć, również w nowoczesnym wydaniu. Dzisiaj można bowiem zdecydować się zarówno na artystyczny akwarelowy, akrylowy, czy pastelowy i olejny obraz, jak i też na bardziej modernistyczne grafiki, czy też plakaty. Współpracując z najlepszymi artystami, można również stworzyć niepowtarzalną ścienną dekorację w formie podświetlanych map, zdjęć w ramkach, starodruków, czy nawet reprodukcji dzieł światowego uznania i popularności!

Wykorzystaj również ozdobne ramy

Nie tylko różnego rodzaju obrazy warto wykorzystywać w swoich wnętrzach. Dzisiaj warto postawić również na ozdobne ramy, które mogą być wykonane w różnych stylach. Często są to na pozór zwykłe drewniane konstrukcje, jak i też bardziej eleganckie złote ramy z licznymi zdobieniami, również ręcznie rzeźbionymi. Nie muszą one koniecznie w swoim wnętrzu „skrywać” pięknego obrazu – często stawia się na awangardowe płaskorzeźby, elementy sztuki nowoczesnej, czy też nawet na obramowania telewizorów wiszących! Pomysłów dotyczących ozdobnych ram jest wiele, a można wykorzystać je w korytarzu, kuchni, łazience, salonie, czy sypialni, również uwzględniając w projekcie zabawę oświetleniem ledowym w różnych kolorach!

Ścienne aranżacje ze zdjęciami? Nie tylko fototapety!

W wielu domach ważnymi elementami zdobiącym ściany, są zdjęcia członków rodziny. Często zawieszone są one na specjalnych klamerkach, oprawione są w ramkach, czy są nowoczesnymi kolażami w formie pełnowymiarowych fototapet. Świetnym pomysłem, może być wykorzystanie również różnych kształtów, rozmiarów i kolorów obramowań kartonowych z wyciętym środkiem. Mowa o tzw. passe partout, które pozwalają tworzyć asymetryczne, różnokolorowe i wyjątkowe ściany ze zdjęciami, rysunkami dzieci, czy np. surrealistycznymi i impresjonistycznymi obrami. Często są one również obramowaniem dla wytworów pop artu! Twoja ściana w domu może zatem zamienić się na wyjątkowy kącik artystyczny przyciągający wzrok, a kosztujący w realizacji naprawdę niewiele!

Jeśli zatem interesuje Ciebie aranżowanie wnętrz przy wykorzystaniu obrazów oraz ram, koniecznie zgłoś się do sklepu i pracowni artystycznej AB PRODUKT ART, z której pomocą można odmienić estetykę domu, butiku, hotelu, restauracji, urzędu, czy firmowego biura! Pamiętaj, że dzisiaj w sztuce i wnętrzarstwie liczy się indywidualizm oraz… wyobraźnia! 

Opracowanie:
Gdańsk, Żwirki i Wigury 4a lok. 14
tel. 504 443 103
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz