Artykuł sponsorowany

Izolacje przeciwwilgociowe z papy termozgrzewalnej

Izolacje przeciwwilgociowe z papy termozgrzewalnej

Każdy budynek musi posiadać dobry system przeciwwilgociowy. To od niego zależy to, czy we wnętrzach będzie powstawała pleśń oraz grzyby. Izolacja wpływa zatem znacznie na mikroklimat panujących w pomieszczeniach, a także na efektywność grzewczą i zapach. Nic dziwnego zatem, że obecnie w tysiącach budynków wymienia się systemy przeciwwilgociowe, a przy obiektach budowanych zwraca się uwagę na nich wysoką jakość. Tą gwarantują m.in. polecane papy termozgrzewalne.

Zastosowanie izolacji z pap termozgrzewalnych

Papy termozgrzewalne i masy bitumiczne są nie tylko tanie, ale także bardzo wytrzymałe. Stosuje się zatem je w budynkach wielkopowierzchniowych, jak i w tych znacznie mniejszych – domach jednorodzinnych. Warto przy tym wiedzieć, że papa termozgrzewalna może być wykorzystana w bardzo różnoraki sposób. Tworzy się z niej izolacje podziemnych części obiektów, jak i też dachów.

Obecnie jest to zatem polecany system przeciwwilgociowy dla fundamentów, tarasów, balkonów, dachów płaskich o podłożu betonowym, a nawet dla dachów spadzistych. Nie tylko świetnie sprawdza się przy budynkach dopiero budowanych. Papa termozgrzewalna pozwala na łatanie uszkodzonej izolacji lub na jej całkowitą wymianę. Dokonywać tego powinni jednak tylko specjaliści, którzy dobierają najwyższej klasy materiały. Takie zawsze gwarantuje pracownia BUDMAR, słynąca również z tworzenia zielonych dachów z niesamowicie wydajnymi warstwami hydroizolacyjnymi.

Tylko najwyższej klasy papy termozgrzewalne!

W przypadku tworzenia izolacji poziomych dla fundamentów czy dachów bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej klasy papy termozgrzewalnej. Zwracać należy uwagę na elastyczność materiału, na jego wymiary, współczynnik wydłużenia, a także na parametr dotyczący maksymalnej siły rozciągającej wzdłuż i w poprzek. Ważna jest także grubość papy, posypka wierzchnia oraz sposób montażu. Wyróżnia się bowiem na rynku produkty zgrzewane lub też mocowane technicznie. Odmiennymi rodzajami pap termozgrzewalnych stosowanych na izolacje przeciwwilgociowe są papy nawierzchniowe oraz podkładowe.

Jeśli chodzi zaś o wysoką technologię pap termozgrzewalnych i ich najwyższą klasę wyróżnić warto papę o szybkim profilu SBS. Posiada ona nawet 50% większą szczelność od innych powłok hydroizolacyjnych. Uzyskano to dzięki hartowanej oraz walcowanej na gorąco włókniny poliestrowej. To ona jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także na bardzo wysokie i niskie temperatury. Oprócz tego jej zgrzewanie jest bardzo szybkie. Nic dziwnego, że papa o profilu SBS jest coraz częściej wykorzystywana na polskim rynku. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz