Materiał Partnera

Izolacje natryskowe pianką PUR – co je charakteryzuje?

Izolacje natryskowe pianką PUR – co je charakteryzuje?

Podczas konstruowania domu jednorodzinnego należy zadbać przede wszystkim o izolację poszczególnych jego elementów – fundamentów czy dachu. Rozwiązaniem wciąż jeszcze uznawanym za innowacyjne jest wykorzystanie specjalnej pianki poliuretanowej, potocznie określanej jako piana PUR. Izolacje natryskowe z jej użyciem okazują się niezwykle efektywne, jednak nałożeniem piany muszą zająć się specjaliści, tacy jak np. firma Spray Rafała Mińkowskiego.

Odpowiedni rodzaj

Pianka poliuretanowa najczęściej spotykana jest w dwóch wariantach, które gwarantują określone parametry w zakresie m.in. jej gęstości. Wersja zamkniętokomórkowa z powodzeniem jest w stanie zastąpić sztywny styropian czy płyty poliuretanowe – po nałożeniu i wyschnięciu staje się bardzo twarda. Nadaje się więc doskonale do termo- i hydroizolacji dachów płaskich, które nie są narażone na spore naprężenia, podobnie jak np. stropodachy. System piany zamkniętokomórkowej wykonywany przez firmę Spray Rafała Mińkowskiego zaleca się także w przypadku izolacji ścian, fundamentów czy budynków inwentarskich. Z kolei przypominająca strukturą gąbkę pianka poliuretanowa otwartokomórkowa doskonale sprawdzi się np. przy drewnianych konstrukcjach dachów – z powodzeniem może zastąpić popularną wełnę mineralną, celulozę czy wełnę drzewną. To właśnie izolacja natryskowa pianką PUR tego typu wykonywana przez firmę Spray Rafała Mińkowskiego jest najczęściej stosowana do dachów domów i innych obiektów. Czym jeszcze charakteryzuje się takie rozwiązanie?

Doskonałe parametry

Pianka PUR staje się coraz popularniejsza dzięki swoim doskonałym właściwościom – bardzo dobra izolacyjność termiczna stawia ją w czołówce materiałów wykorzystywanych do ociepleń. Stosowana przez firmę Spray Rafała Mińkowskiego pianka poliuretanowa jest niezwykle wytrzymała i jednocześnie lekka – w porównaniu do często stosowanej wełny mineralnej różnice sięgają nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu kilogramów na metr sześcienny. Pianka PUR jest także stosunkowo odporna na wodę, jednak jej największym atutem jest szybkość nakładania. Stosowana przez firmę Spray Rafała Mińkowskiego metoda hydrodynamicznego natrysku pozwala na szczelne wypełnienie wszystkich miejsc – nawet tych, które są trudno dostępne. Profesjonaliści tacy jak Rafał Mińkowski wykonują usługę w krótkim czasie, co znacząco ogranicza oczekiwanie na realizację dalszych prac i oddanie domu do użytku. Warto pamiętać również o tym, że pianka poliuretanowa jest doskonałą metodą izolacji na długie lata – nie starzeje się, a jej parametry pozostają na odpowiednim, optymalnym poziomie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz