Artykuł sponsorowany

Izolacje dachów płaskich w rękach specjalistów z firmy Izodach Bartosz Wędzina

Izolacje dachów płaskich w rękach specjalistów z firmy Izodach Bartosz Wędzina

Dachy płaskie to rozwiązanie konstrukcyjne, które niewątpliwie wraca do łask inwestorów, zwłaszcza w przypadku budownictwa mieszkaniowego, a co za tym idzie coraz częściej dachy tego typu pojawiają się na wielu nowoczesnych obiektach budowlanych. Nie da się jednak ukryć, że specyficzna konstrukcja dachów płaskich wymaga od firm, które je wykonują, w tym także od firmy Izodach Bartosz Wędzina, szczególnej dbałości i precyzji podczas realizacji prac związanych z ich izolacją.

Kilka słów o płaskich dachach

Dachy płaskie to konstrukcje, które z racji swojej budowy, pełnią rolę nie tylko dachu, ale także stropu, co sprawia, że dość często określane są one mianem stropodachów. Dodatkowo zadaniem dachów płaskich w budynkach mieszkalnych jest nie tylko ochrona użytkowników przed opadami atmosferycznymi, lecz także przed zmiennymi niskimi i wysokimi temperaturami klimatu zewnętrznego, a co za tym idzie firmy wykonujące dachy płaskie, takie jak Izodach Bartosz Wędzina, przy ich układaniu muszą zadbać, aby uwarstwienie dachu zapewniało zarówno jego trwałość i izolacyjność, jak i odpowiedni komfort termiczny użytkowników budynku. Dlatego też, jak mówi przedstawiciel firmy Izodach Bartosz Wędzina -

Projektując i wykonując dach płaski należy patrzeć na jego konstrukcję całościowo, czyli na wszystkie warstwy i składowe jednocześnie, a co za tym idzie nie ma tu elementów ważniejszych lub mniej ważnych. Należy bowiem pamiętać, że wszystkie warstwy dachu (konstrukcja nośna, paroizolacja, termoizolacja, warstwa spadkowa i hydroizolacja) są równie ważne i muszą być wykonane zgodnie ze sztuką i z odpowiednią dbałością.

Warto również pamiętać, że popularnym pojęciem w kontekście dachów płaskich jest też dach odwrócony, czyli konstrukcja, w przypadku której fachowcy z Izodach układają poszczególne warstwy w kolejności odwrotnej niż zazwyczaj. Oznacza to, że w takiej sytuacji hydroizolacja znajduje się pod termoizolacją, co sprawia, że pierwsza będzie odpowiednio chroniona przed czynnikami atmosferycznymi (słońcem, wiatrem, deszczem i mrozem).

Odpowiednia izolacja to podstawa

Odpowiednie zabezpieczenie dachu płaskiego to kluczowa kwestia zarówno przy budowie funkcjonalnego i wytrzymałego budynku wielkopowierzchniowego, jak i przy powstawaniu nowoczesnego budynku mieszkalnego. Dlatego też specjaliści z firmy Izodach Bartosz Wędzina tworząc tego typu dachy bardzo dużą uwagę przywiązują do właściwie wykonanych warstw izolacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem:

  • hydrolizolacji - gdzie wykonanie hydroizolacji dachu płaskiego może być zrealizowane przez specjalistów z Izodach Bartosz Wędzina, przy wykorzystaniu zróżnicowanych materiałów. Nie da się tu pominąć faktu, że co prawda przez wiele lat prym w tym zakresie wiodły różnego rodzaju papy, na których trwałość zdecydowanie negatywny wpływ miał jednak upływający czas, nasłonecznienie, wiatr i niskie temperatury. Dlatego też fachowcy z Izodach Bartosz Wędzina wykonując hydroizolację dachów płaskich stosują do tego celu nowoczesne systemy membran z tworzyw sztucznych, które gwarantują szczelność i odporność na promieniowanie słoneczne, co sprawia, że mogą być one używane zarówno na dachach obiektów usługowych, przemysłowych oraz handlowych, jak i mieszkalnych,

  • ocieplenia dachu – gdzie stosuje się zazwyczaj dwie najpopularniejsze metody ocieplania. Pierwszą z nich jest izolacja dachu płaskiego z zastosowaniem wełny mineralnej lub płyty PIR, drugą zaś zastosowanie do tego celu płyt styropianowych lub styroduru.

Wybierając sposób wykończenia oraz zaizolowania dachu płaskiego specjaliści z firmy Izodach Bartosz Wędzina muszą uwzględnić szereg czynników, takich jak choćby określenie czy wykonywany dach będzie wentylowany czy niewentylowany, a także jakie będzie jego finalne przeznaczenie i czy planowane jest wdrażanie na dachu dodatkowych rozwiązań funkcjonalnych. Należy bowiem pamiętać, że odpowiednio zaprojektowane dachy płaskie, które wykonane są przez doświadczonych fachowców z Izodach, dają dodatkowe możliwości aranżacyjne, takie jak np. stworzenie na nich tarasu, bądź też rozbudowę budynku o dodatkowe piętra.

Opracowanie:
Stargard, Broniewskiego 27 lok. 26
tel. 606 298 573
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz