Artykuł sponsorowany

Izolacja wysokotemperaturowa – na czym to polega?

Izolacja wysokotemperaturowa – na czym to polega?

Izolacje wysokotemperaturowe wykonane są z materiałów, które w bezpośrednim kontakcie z gorącem, na przykład z pożarem ograniczają emisję ciepła do otoczenia i ośrodków sąsiadujących. Bierna ochrona przeciwpożarowa, czyli właśnie izolacje termiczne mają wiele zastosowań w przemyśle i budownictwie. Rozwiązania inżynierskie chronią życie i mienie, a także zmniejszają straty energii, optymalizują procesy i podnoszą komfort.

Korzyści ze stosowania izolacji termicznych i wysokotemperaturowych

Dzięki zastosowaniu różnych materiałów izolacje termiczne i biernej ochrony przeciwpożarowej oferowane są w bardzo szerokiej gamie rozwiązań. Można je dostosować do różnorakich wymagań klientów. W asortymencie sklepu Selax Ryszard Śliwa znajdziesz produkty stosowane do zabezpieczeń konstrukcji stalowych, stropów, ścian i dylatacji. Wykonywane są one z różnych technologiach, dla przykładu z:

  • materiałów krzemianowo-wapniowych,
  • materiałów porowatych,
  • tekstyliów i włóknin,
  • materiałów pęczniejących,
  • lub w formie cementowych systemów natryskowych.

Produkty te chronią przed rozprzestrzenianiem się pożaru, co ma szczególne znaczenie w przypadku elementów konstrukcyjnych i przewodów elektrycznych.

Rodzaje materiałów stosowanych jako izolacje wysokotemperaturowe

Pasywna ochrona przeciwpożarowa ma na celu podniesienie bezpieczeństwa i ograniczenie strat będących skutkiem powstania pożaru w budynku. Obiekty budowlane projektuje się z wykorzystaniem różnego rodzaju elementów, w tym izolacji wysokotemperaturowych, charakteryzujących się niskim przewodnictwem ciepła albo samogasnących. Materiały krzemianowo-wapniowe charakteryzują się wysoką wydajnością, dlatego świetnie spełniają swą rolę w wymagających warunkach.

Materiały mikroporowate są ultra cienkie i lekkie, dlatego stosuje się je w warunkach ograniczonej przestrzeni. Pęczniejące uszczelnienia ogniochronne używane są jako uszczelki, profile i granulaty. Są odporne na czynniki atmosferyczne, a pod wpływem wysokiej temperatury mogą się rozszerzać nawet dwudziestokrotnie.
Opracowanie:
Poznań, Strzeszyńska 35/37
tel. 602 223 341
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz