Materiał Partnera

Izolacja pianką poliuretanową

Izolacja pianką poliuretanową

Izolacja dachu i poddasza to kluczowa kwestia z perspektywy utrzymania w domu odpowiedniego poziomu ciepła. Wytworzone przez system grzewczy ciepło ucieka do góry, dlatego też, przy braku izolacji poddasza, lub jego nieodpowiedniej jakości, budynek może tą drogą tracić nawet jedną czwartą wytworzonego ciepła. To rozwiązanie zdecydowanie nieekonomiczne.

Dobrze wykonana i trwała izolacja poddasza i dachu to gwarancja, że wytwarzane przez system grzewczy ciepło w przeważającej części pozostanie w domu. Tego typu rozwiązanie jest ekonomiczne. Jednak aby działało ono w pełni należy dobrze ocieplić i zaizolować poddasze i dach budynku. Jednym z najbardziej skutecznych materiałów w tym względzie pozostaje pianka poliuretanowa. Firma Izosafe specjalizuje się w tego typu pracach.

Zalety pianki

Zalety pianki poliuretanowe jako materiału wykorzystywanego do izolacji poddaszy i dachów zostały odkryte stosunkowo niedawno. W przeciwieństwie do tradycyjnych form ociepleń za pomocą waty, styropianu lub wełny, pianka poliuretanowa nakładana jest na powierzchnię za pomocą metody natryskowej. Dzięki czemu bez większego problemu i wysiłku pokrywa praktycznie każdą warstwę poddasza. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie dedykowane do domów o dość skomplikowanej architekturze poddasza i kształcie więźby dachowej. Pokrycie poddasza pianką tworzy po jej zaschnięciu skuteczną warstwę termoizolacyjną, pozbawioną występującymi w przypadku innych materiałów mostków termicznych, oraz odporną na wilgoć oraz powstawanie pleśni oraz grzybów. Pianka poliuretanowa posiada również doskonałe właściwości akustyczne, skutecznie tłumiąc dźwięki i odgłosy z wnętrza domu.

Mimo wszystko fachowość…

Pomimo tego, że nakładanie pianki poliuretanowej to czynność dość prosta, warto oddać ją w ręce specjalistów w temacie. Firma Izosafe oferuje wykonywanie kompleksowe prace w zakresie ocieplania budynków, w tym poddaszy i strychów. Przedsiębiorstwo dysponuje fachową i doświadczoną kadrą pracowników, która wykonuje każde zlecenie rzetelnie, fachowo i w ustalonym terminie. Firma specjalizuje się w kładzeniu izolacji i ociepleń przy pomocy pianki poliuretanowej, stosując sprawdzone i wysokiej jakości produkty.

Opracowanie:
Warszawa, Lewkonii 18
tel. 690 690 661
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz