Materiał Partnera

Istotna funkcja myjni do elementów szklanych

Istotna funkcja myjni do elementów szklanych

Podczas obróbki szkła powstaje wiele zanieczyszczeń, które związane są z procesem dostosowywania kształtu oraz wymiarów poszczególnych elementów. Ze względu na charakterystykę materiału konieczne jest dokładnie ich czyszczenie, co zapewniają wyłącznie nowoczesne, specjalistyczne myjnie. Czym konkretnie się wyróżniają i dlaczego należy je stosować po obróbce szkła?

Właściwa prędkość mycia

Wybierając myjnię do elementów szklanych poddawanych obróbce, warto kierować się możliwościami w zakresie dopasowywania poszczególnych parametrów pracy urządzenia do konkretnych potrzeb. W ten sposób można dostosować np. prędkość. Jej płynna regulacja umożliwia mycie w różnych zakresach – w nowoczesnych urządzeniach wynoszą one od 1 do 6 mb/min. Myjnie do szkła przygotowywane są do elementów produkowanych z tego materiału, które mogą wyróżniać się różnymi wymiarami.

Wysokiej jakości urządzenia obsługują nawet szklane elementy o szerokości 1200 mm. Warto w tym zakresie zapoznać się z parametrami poszczególnych myjni, bowiem oprócz maksymalnych wymiarów konieczne jest również zachowanie wymogów producenta pod względem minimalnego rozmiaru elementów. Produkowane przez firmę Szkło-Tech s.c. myjnie do szkła obsługują wyroby w formacie wynoszącym nawet 160 mm, dzięki czemu precyzyjna obróbka może być zrealizowana na niewielkich powierzchniach. Czym jeszcze wyróżniają się specjalistyczne myjnie do szklanych elementów?

Wysoki stopień dopasowania

Dopasowanie pracy myjni do szkła pozwala wyczyścić element z wszelkich zanieczyszczeń i przygotować go do montażu lub np. dalszej obróbki. Warto zwrócić uwagę na szczotki – dwie zapewniają optymalną wydajność, która wymagana jest w większości zakładów zajmujących się obróbką szkła. Często stosowanym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie zamkniętych obiegów wody, a także właściwej mocy pobierania. Co ciekawe, poszczególne myjnie do elementów szklanych wyróżniają się także systemem funkcjonowania.

Okazuje się bowiem, że działać mogą one w różnych trybach. Stosując myjnię wysokiej jakości proponowaną przez renomowanego producenta, operator jest w stanie wykonać na szklanym elemencie najpierw mycie wstępne, które oczyści powierzchnię z powierzchownych zabrudzeń i sporych, niepożądanych fragmentów. Po jego zrealizowaniu myjnia do szkła przystępuje do mycia zasadniczego. Woda o znacznie wyższej temperaturze niż w przypadku mycia wstępnego pozwala na skuteczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń oraz niechcianych elementów, dzięki czemu powierzchnia po przeprowadzonej obróbce jest równa i gładka, a także bezpieczna dla użytkowników.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz