Materiał Partnera

Inwestycja w długowieczne i elegancje meble – postaw na dąb!

Inwestycja w długowieczne i elegancje meble – postaw na dąb!

Obecnie meble wykonywane są z różnych drzew, począwszy od jasnej brzozy, kończąc na sośnie, czy olsze. Najbardziej eleganckie, trwałe i przy tym pięknie, są jednak wyroby stolarskie z dębu. Mogą one występować zarówno w jasnych, jak i ciemnych barwach, z licznymi słojami oraz wzorami, lub też bez nich. Niezależnie od wyboru stylistyki mebli z dębu, każdy powinien wiedzieć, że jest to inwestycja bardzo opłacalna. Dowiedz się, dlaczego!

Meble dębowe a uniwersalizm stylistyczny

Meble dębowe w zależności od wzorów drewna, barw, a także zastosowanych impregnatorów, mogą prezentować się różnorodnie. Zawsze jednak na pierwszy rzut oka widać, że dąb jest surowcem drzewnym o unikalnych parametrach technicznych! Wbrew pozorom solidność znacznie wpływa na estetykę. Tu jednak warto podkreślić to, że meble dębowe mogą być zarówno bardzo stonowane i budujące wrażenie lekkości, jak i też masywne, elegancje, a wręcz dostojne, co wykorzystuje się przy wystroju np. kancelarii adwokackich. Jeśli chodzi zaś o styl wnętrzarski, dąb idealnie komponuje się głównie z porządkiem skandynawskim, rustykalnym, wiejskim, klasycznym i industrialnym, a przy odpowiednich formach zdobniczych, kształtach i rozmiarach, również w przestrzeniach modernistycznych oraz awangardowych!

Trwałość, która ma znaczenie – długowieczność dębu

Dzisiaj coraz większa liczba klientów, decyduje się na zamawianie mebli na wymiar. Mogą to być zarówno konstrukcje do sypialni, łazienki, czy salonu, jak i też zabudowy kuchenne. Tu po raz kolejny warto docenić surowiec, jakim jest drewno dębowe. Pomimo wysokiego poziomu twardość, przy obróbce, jest ono bardzo plastyczne oraz elastyczne, pozwalając tworzyć niezwykłe konstrukcje meblarskie, czy stolarskie. Z dębu powstają zatem najtrwalsze stoły, komody, szafy, łóżka, krzesła, czy regały. Warto przy tym podkreślić, że są one wytrzymałe na upływ czasu, uszkodzenia mechaniczne, działanie środków chemicznych, wysokie i niskie temperatury, czy wilgotność, pod warunkiem, że będą okresowo konserwowane specjalnymi meblarskimi woskami, a także olejkami. Wielokrotnie naturalne preparaty wydobędą jeszcze większą głębię kolorów, lub też specyficzny zapach drewna oraz lasu!

Jeśli zatem chcesz urządzić swój dom, lub też biuro, nie tylko w wyjątkowo piękne meble, ale również trwale na lata, które z upływem czasu staną się jeszcze atrakcyjne, postaw właśnie na wyroby z dębu. Oferuje je między innymi pracownia Dobre Meble, która słynie między innymi z tworzenia niepowtarzalnych kuchni na wymiar! 

Opracowanie:
Barwałd Dolny 35
tel. 662 319 595
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz