Artykuł sponsorowany

Inteligentny dom – bezpieczeństwo, komfort i energooszczędność!

Inteligentny dom – bezpieczeństwo, komfort i energooszczędność!

Systemy inteligentnych domów są coraz bardziej popularne w Polsce. Można je wdrażać zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i tych starszych, które muszą być do tej technologii odpowiednio przystosowane. Warto przy tym podkreślić, że opłacalność stosowania rozwiązań SmartDom, jest bardzo wysoka. Przede wszystkim stawiamy bowiem na bezpieczeństwo, komfort oraz energooszczędność!

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu i działki

Pomimo tego, iż w Polsce statystyki włamań są bardzo niskie, zawsze warto ubezpieczyć się na wypadek prób kradzieży mienia, zwłaszcza jeśli w naszym domu posiadamy cenne wyposażenie oraz przedmioty. System inteligentnego domu, świetnie spełnia zatem funkcję nowoczesnego rozwiązania ochronnego. To on bowiem pozwala sterować zewnętrznymi roletami, bramami, monitoringiem, a także czujnikami oraz detektorami i innymi elementami alarmowymi. Właściciel obiektu podczas nieobecności ma zatem pełną kontrolę nad budynkiem, a każda próba obejścia którejś z ochron uruchomi odpowiedni alert. Wszystkie informacje o niestandardowych zdarzeniach automatycznie mogą być zaś przesyłane do agencji ochroniarskiej, która stawi się na miejscu! Jest to ważne również w przypadku wykrycia przez system inteligentnego domu pożaru, usterki instalacji elektrycznej, gazowej, wodnokanalizacyjnej, czy fotowoltaicznej. SmartDom to zatem również bezpieczeństwo energetyczne Twojego domu!

Komfort użytkowy na najwyższym poziomie

Dostosowywanie natężenia oświetlenia do światła dziennego, czy temperatury do warunków pogodowych, to jedne z przykładów funkcji komfortu systemu inteligentnego domu. Rozwiązanie to pozwala na sterowanie również nagłośnieniem, czy domową elektroniką! Wszystko to zaś przy użyciu tabletu, czy smartfonu. Jeśli chcesz zatem postawić na bezprzewodowe i sieciowe zarządzenie swoim domem, kieruj się ku rozwiązaniom firmy producenckiej JABLOTRON, która zapewnia między innymi nowoczesne systemy oprogramowania inteligentnego domu. Wdrożeniem, rozruchem, a także serwisem i opieką nad Twoim SmartDomem, może zająć się zaś GRUPA MAJOR, świadcząca szerokie usługi ochrony mienia oraz osób!

Inwestując w energooszczędność 

Budownictwo domów energooszczędnych, jest realizowane w różnorodny sposób. Jednym z czynników sprzyjających niższym opłatom za wodę, gaz, czy prąd, jest właśnie stosowanie systemu SmartDom. Wszystko to dzięki funkcji monitorowania zużycia mediów, a także dzięki zarządzaniu sieciami, które mogą być wyłączane w trakcie braku ich eksploatacji. Najlepsze systemy automatyki budynku, mogą np. wyłączać podczas nieobecności użytkowników wszystkie urządzenia pracujące na tzw. podglądzie/czuwaniu! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz