Materiał Partnera

Inteligentne rolety z funkcją żaluzji

Inteligentne rolety z funkcją żaluzji

Wybór odpowiedniej rolet zewnętrznych znacznie podniesie komfort mieszkania. Rolety są wygodnym rozwiązaniem, ale na rynku dostępne są jeszcze lepsze opcje - inteligentne rolety z funkcją żaluzji to rozwiązanie, które na pewno pokocha każdy, kto posiada dom i chce czuć się w nim komfortowo oraz bezpiecznie.

Rolety z funkcją żaluzji

Kiedy trwa budowa domu wiele osób myśli o założeniu rolet albo żaluzji… a dlaczego by nie założyć obydwu? Rolety inteligentne z funkcją żaluzji to rozwiązanie, które warto zastosować w swoim domu. Jak mówi nam ekspert firmy Rio Bartosz Wika , takie rozwiązanie wybiera coraz więcej osób i są z niego bardzo zadowolone.

Inteligentne rolety zewnętrzne mogą częściowo lub całkowicie zasłaniać okno zgodnie z preferencjami domowników. Dodatkowo rolety wyposażone są w ruchome lamele (pióra) takie jak w zwykłych żaluzjach. Dzięki temu łączą one w sobie zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie.

Zalety inteligentnych rolet

Inteligentne rolety mają szereg zalet, które sprawiają, że są doskonałym rozwiązaniem w większości przypadków. Najważniejsze zalety inteligentnych rolet to:

  • Ochrona przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów - rolety, które łączą w sobie funkcję żaluzji mają możliwość regulowania lameli tak, aby widzieć co dzieje się na zewnątrz, ale bez bycia widzianym z drugiej strony! To doskonałe rozwiązanie, kiedy chcemy ukryć się przed wścibskim spojrzeniem sąsiadów lub jeśli mieszkamy blisko drogi. Takie rozwiązanie sprawia, że można poczuć się komfortowo i intymnie we własnym domu.

  • Bezpieczeństwo w domu - wiele inteligentnych rolet łączy w sobie także rozwiązania antywłamaniowe. Dzięki temu można czuć się bezpiecznie we własnym domu bez konieczności montowania innych systemów zapobiegających włamaniom.

  • Inteligentny system sterowania - rolety można wyposażyć w system sterowania, który otwiera je i zamyka w zależności od panujących na zewnątrz warunków. Dzięki temu można wspomagać regulowanie temperatury w pomieszczeniu i utrzymywać odpowiednią izolację termiczną.

  • Korzystanie z energii słonecznej - rolety inteligentne z opcją żaluzji mogą korzystać z zasilania solarnego. Wystarczy wybrać rolety solarne, których bateria ładowana jest przez ogniwo fotowoltaiczne, które umieszczone jest w kasecie lub na elewacji budynku. To ekologiczne rozwiązanie, które umożliwia zamontowanie inteligentnych rolet nawet wtedy, kiedy nie mamy możliwości doprowadzenia do nich kabli elektrycznych.

  • Możliwość integracji z innymi elementami inteligentnego domu - rolety można połączyć z innymi systemami, które używane są w inteligentnych domach. Dzięki temu można nimi sterować z poziomu smartfona albo tabletu.

Jak widać inteligentne rolety mają szereg zalet, które sprawiają, że jest to doskonałe i nowoczesne rozwiązanie.

Opracowanie:
Poznań, Słowiańska 42b
tel. 785 602 325
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz