Artykuł sponsorowany

Inteligentne domy

Inteligentne domy
Wyobraź sobie, że siedzisz w pracy, w restauracji czy kinie lub akurat przebywasz na spacerze i nagle telefon wyświetla ci informacje o załączeniu się alarmu antywłamaniowego w domu bądź o zlokalizowaniu podejrzanej osoby, która kręci się wokół niego. W dzisiejszych czasach taka sytuacja wcale nie wydaje się abstrakcją. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu inteligentnej instalacji w domu.

Po co nam inteligentny system w domu?

Domy inteligentne pozwalają na pełną kontrolę tego, co dzieje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz dzięki oprogramowaniu, który zarządza wszystkimi sprzętami podłączonymi do niego, w tym instalacjami elektrycznymi, alarmowymi czy monitoringu. Dzięki temu w każdej chwili możesz sprawdzić ilość osób w mieszkaniu, temperaturę w poszczególnych pokojach, wyregulować oświetlenie lub wyłączyć lodówkę – system stałego nadzoru umożliwia dostęp do wszystkich interesujących nas zdarzeń dotyczących funkcjonowania domu.

System inteligentny jest niezwykle pomocny w optymalizacji używania poszczególnych urządzeń, aby maksymalnie wykorzystać ich możliwości. Łączy się on zazwyczaj z solarami, pompą ciepła, panelami fotowoltaicznymi lub systemem rekuperacji powietrza, czyli rozwiązaniami, które często występują w domach pasywnych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Warto zatem pomyśleć o nim planując budowę takiego budynku. Przynosi to wiele korzyści, o których była już mowa. Ponadto dzięki czujnikom temperatury instalacja reaguje na wszelkie jej zmiany, a my sami możemy zaprogramować podnoszenie rolet lub otwieranie okien o określonej godzinie, aby wpuścić do mieszkania trochę świeżego powietrza.

Rozwiązanie podnoszące komfort życia

Współdziałanie ogrzewania z ciepłymi nawiewami jest kluczem do wykorzystania systemu w 100%. Rozbudowana sieć detektorów zapewnia bezpieczne wykorzystanie domowych urządzeń, które nie powinny dzięki temu produkować nadwyżek energii. Możliwe jest np. wspomaganie klimatyzacji zimnym nawiewem w okresie letnim poprzez wykorzystanie systemu rekuperacji. Zimne powietrze pozyskiwane jest z pompy ciepła – wystarczy odwrócić obieg jej działania, dzięki czemu zmienia się obieg czynnika chłodzącego oraz kierunku ciepła.

Inteligentna instalacja w domu jest warta inwestycji, ponieważ pozwala na ograniczenie ilości zanieczyszczeń, jakie kieruje się do atmosfery oraz zastosowanie wielu rozwiązań zmniejszających zapotrzebowanie na energię, dzięki czemu możemy zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy, a także mieć kontrolę nad własnym domem o każdej porze i z każdego miejsca na
Ziemi
– podsumowuje ekspert firmy Daniel, która specjalizuje się w elektroinstalatorstwie i naprawach elektrycznych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz