Artykuł sponsorowany

Instalacje sanitarno-grzewcze w hotelach

Instalacje sanitarno-grzewcze w hotelach

Nawet najbardziej nowoczesne, bezpieczne a przy tym bardzo komfortowe obiekty hotelowe są w stanie generować niskie rachunki za ogrzewanie i chłodzenie. Innowacyjne rozwiązania z zakresu ogrzewania doskonale wpływają na komfort cieplny gości przebywających w obiekcie hotelowym. Brak zapewniania podstawowych udogodnień dla klientów, w tym właściwego ogrzewania, stanowi poważny problem dla dalszej przyszłości obiektu.

Komfort ogrzewania

Jak podkreślają eksperci z Terwo sp. j., brak komfortu cieplnego, na który składa się zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, a także problemy z użytkowaniem instalacji grzewczej i chłodniczej, to jedne z najczęstszych kłopotów, z jakimi borykają się właściciele obiektów. Wszystko to generuje sytuacje niekomfortowe nie tylko dla samych klientów, lecz także dla właścicieli, którzy z tego tytułu ponoszą wysokie koszty ogrzewania oraz chłodzenia. Jak się okazuje, jest to spore wyzwanie, jednak eksperci wskazują, iż problem związany jest z instalacjami sanitarno-grzewczymi.

Integracja wszystkich wdrożonych instalacji hotelowych gwarantuje maksimum zadowolenia klientów. Projektowanie instalacji hotelowych powinno być realizowane w oparciu o fachową wiedzę teoretyczną, popartą wieloletnią praktyką. Prace projektowe muszą także być wykonywane zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, które obowiązują zarówno w kraju, jak i na terenie Unii Europejskiej.

Przyczyny niewłaściwej instalacji sanitarno-grzewczej

Niewłaściwy rozkład energii w poszczególnych odbiornikach automatycznie przekłada się na brak komfortu cieplnego, który generuje niepotrzebne zużycie energii związane z wysokimi kosztami za ogrzewanie. Odpowiednio zrównoważona instalacja grzewcza pozwala na zachowanie optymalnego i efektywnego zużycia energii wraz z obniżeniem kosztów eksploatacyjnych. Użytkując pompę ciepła, wykorzystuje się odnawialne źródła energii w celu ogrzewania oraz chłodzenia. Takie zastosowanie sprawia, że ogrzewanie obiektu i ciepłej wody użytkowej może zminimalizować koszty nawet o 50% w stosunku do dotychczasowych wydatków.

W trakcie mroźnej zimy zaleca się także zastosowanie ogrzewania przeciwoblodzeniowego, które skutecznie usuwa oblodzenie zalegające na podjazdach czy schodach. Są to oczywiście dodatkowe ulepszenia, nad którymi warto się zastanowić, szczególnie w przypadku hoteli o wysokich standardach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz