Materiał Partnera

Instalacja kina domowego krok po kroku

Instalacja kina domowego krok po kroku

Stworzenie prawdziwego kina z dużym ekranem we własnym domu to dzisiaj żaden problem, o ile fachowo rozplanujemy wyposażenie, odpowiedni sprzęt. Niezwykle ważne jest właściwe poprowadzenie okablowania. Kiedy decydujemy się na zakup kina domowego, musimy przede wszystkim dobrze przemyśleć, gdzie zostanie ono umieszczone. Dla prawdziwego audiofila domową salą kinową może być osobny pokój - a dla osoby mniej wymagającej jest to zwykle salon.

Podstawowe elementy kina domowego

Na rynku znajdziemy ogromny wybór sprzętu do wyposażenia kina domowego oraz odsłuchu muzyki. Wszystkie elementy mają wpływ na komfort oglądania filmów i słuchania muzyki. Ważne jest, by dopasować parametry urządzeń do wielkości pomieszczenia, w którym sprzęt będzie montowany - dowiadujemy się w firmie AUDIOFIL ze Szczecina

By uzyskać zamierzony efekt, cieszyć się obrazem i dźwiękiem, wszystkie elementy powinny być właściwie rozmieszczone i połączone ze sobą. Warto zasięgnąć porady fachowców, którzy pomogą nam dobrać podstawowe elementy kina oraz okablowanie. A jakie są podstawowe elementy kina domowego? Pierwszym z nich jest niewątpliwie telewizor - LCD lub plazmowy. Możemy wybrać także projektor i ekran, jednak w tym przypadku musimy mieć duże pomieszczenie i idealne zaciemnienie. Dalej mamy odtwarzacz DVD, amplituner (wzmacniacz z tunerem), trzy kolumny przednie, dwie kolumny tylne i subwoofer, który generuje niskie dźwięki odpowiedzialne za efekty specjalne w nowoczesnych filmach.

Sala kinowa, a może pokój multimedialny?

W zachodnich krajach to już standard, że osoby, które mogą sobie na to pozwolić, przeznaczają osobne pomieszczenie w swoim dużym domu na profesjonalne kino domowe. Powstaje ono często w wyniku długiego, solidnie rozplanowanego procesu. Przed podjęciem jakichkolwiek prac projektowych i wykonawczych, specjalista od sprzedaży kina domowego poznaje dokładne wymagania klienta. Pomieszczenie projektowane jest wspólnie przez architekta, akustyka i dekoratora. Przygotowywane jest podłoże, planowane ułożenie okablowanie, wytłumienie i wykończenie wnętrza. Zależy nam na to, by wycisnąć maksimum efektu - wymaga to lat pracy i doświadczenia od specjalistów. Fazą końcową jest regulacja i kalibracja sprzętu. Trzeba również zintegrować sterowanie urządzeń audio-video. W Polsce popularność zyskują tzw. elektroniczne sale kinowe w salonach. Trzeba zatem zaaranżować pomieszczenie, w którym nie tylko oglądamy filmy, ale też spędzamy czas wraz z rodziną i przyjmujemy gości. Fachowiec z pewnością doradzi nam, jak uzyskać przestrzenny dźwięk w pomieszczeniu, w którym znajdują się meble takie jak kanapa, komoda, witryna z kryształami.

 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz