Materiał Partnera

Instalacja i serwis kotłów gazowych w domach

Instalacja i serwis kotłów gazowych w domach

Ogrzewanie domu jedno- czy wielorodzinnego to niełatwe zadanie, które wymaga zastosowania rozwiązań zapewniających wysoką efektywność i energooszczędność jednocześnie. Warunki te spełniają m.in. kotły gazowe Junkers. Ich montaż oraz serwis zlecone specjalistom pozwolą nam cieszyć się doskonałymi warunkami we wnętrzu budynku nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz.

Jak przeprowadza się montaż kotła gazowego?

Za pomocą kotła zasilanego gazem można z powodzeniem podgrzać wodę użytkową, jak i tę wykorzystywaną w instalacji centralnego ogrzewania. Takie urządzenie wymaga właściwego montażu, który przeprowadzić może firma Usługi Wnętrzarskie Mirosław Zaleski. Zanim jednak fachowcy przystąpią do prac w tym zakresie, niezbędne będzie ustalenie m.in. ilości obiegów grzewczych i ewentualnego uwzględnienia sprzęgła hydraulicznego lub innego, dodatkowego osprzętu.

Ważne jest też, by kocioł gazowy znalazł się w odpowiednim miejscu kotłowni. Przewody cyrkulacyjne trzeba dopasować do wydajności instalacji i obowiązujących przepisów. Pod uwagę bierze się zarówno ich maksymalną długość, jak i średnicę. Nowoczesne kotły gazowe montuje się na ścianie, najczęściej z wykorzystaniem tzw. puszki podtynkowej. Dodatkowym wyposażeniem są regulatory pogodowe, które dają możliwość uzyskania wyższej energooszczędności i wydajności zarazem. Jak wygląda natomiast serwisowanie kotła gazowego?

Serwis i konserwacja kotła gazowego w domu

Po zamontowaniu kotła niezwykle ważne jest jego pierwsze uruchomienie. Czynność tę powinien przeprowadzić uprawniony monter, który sprawdzi działanie układu oraz przede wszystkim jego szczelność. Jeśli całość pracować będzie bez zarzutu, konieczne będą jedynie przeglądy okresowe. Takie kontrole techniczne wykonywane regularnie pozwalają utrzymać urządzenie w pełnej sprawności, co przekłada się natomiast na wyższy poziom bezpieczeństwa oraz wydajności.

Jeśli jednak woda w domowej instalacji centralnego ogrzewania nie będzie w sposób efektywny zwiększać swojej temperatury, prawdopodobnie niezbędna będzie naprawa. Serwis kotłów gazowych w tym zakresie pozwoli szybko usunąć usterkę, która może być związana np. z uszkodzeniem przewodów. Najczęściej jednak problem tkwi w samym kotle. Znając dokładnie jego budowę, fachowcy poradzą sobie z wszelkimi awariami. Serwis i konserwacja kotłów gazowych w domu to zatem kilka prac, jakich nie wykonuje się przeważnie we własnym zakresie – należy powierzyć je specjalistom ze względu na ich stopień trudności i charakterystykę paliwa gazowego.

Opracowanie:
Łazy, Łączności 8
tel. 602 284 287
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz