Artykuł sponsorowany

Instalacja fotowoltaiczna z pompą ciepła – czy to się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna z pompą ciepła – czy to się opłaca?

Budowa lub gruntowny remont domu to doskonały moment na wybór ekonomicznego źródła ogrzewania. Jeżeli zależy Ci na rozwiązaniu, które jest jednocześnie nowoczesne i ekologiczne, warto rozważyć montaż pompy ciepła. Urządzenie pobiera ciepło z otoczenia – gruntu, wody lub powietrza – dostarczając je do instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej. Zapewnij sobie niskie koszty eksploatacyjne i zadbaj o środowisko naturalne!

Pompy ciepła – ogrzewanie i ciepła woda dzięki jednemu urządzeniu!

Pompa ciepła to innowacyjne urządzenie, które coraz częściej zastępuje tradycyjne źródła ogrzewania – zwłaszcza w nowoczesnych domach mających niskie zapotrzebowanie na energię cieplną. Można ją wykorzystać zarówno do ogrzania wnętrz i przygotowania ciepłej wody użytkowej, jak i chłodzenia pomieszczeń latem. Biorąc pod uwagę, że pompy są zasilane energią elektryczną, coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznych. Prąd wytwarzany przez panele słoneczne jest jednym z najtańszych, i najbardziej przyjaznych środowisku naturalnemu, źródeł energii.

Ogrzewanie elektryczne – pompy ciepła i fotowoltaika

Najczęściej spotykanymi formami ogrzewania elektrycznego są: pompy ciepła, grzejniki konwekcyjne, piece akumulacyjne, oraz maty i folie grzewcze. Jak wskazuje technik z Audio-Elektro, największą zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności budowy kompleksowej sieci grzewczej. Teoretycznie, każdy budynek może być ogrzany pompą ciepła lub kotłem elektrycznym – szczególnie gdy system zostanie powiązany z fotowoltaiką. Oczywiście, w przypadku bardzo energochłonnych obiektów, pompa ciepła będzie pobierała dużo energii, stąd też konieczność montażu instalacji fotowoltaicznej o dużej mocy. Biorąc pod uwagę duże koszty inwestycyjne i konieczność wydzielenia dużej przestrzeni na dachu lub gruncie, ogrzewanie z wykorzystaniem pomp ciepła może nie sprawdzić się w budynkach niedocieplonych i o dużym zużyciu energii.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz