Materiał Partnera

Instalacja alarmowa do budynku jednorodzinnego

Instalacja alarmowa do budynku jednorodzinnego

Dla zapewnienia bezpieczeństwa nam i naszej rodzinie, powinniśmy zdecydować się na montaż systemu alarmowego. Współcześnie jego cena jest na tyle przystępna, że tego typu rozwiązania są kierowane już nie tylko do właścicieli dużych rezydencji, ale po prostu wszystkich tych, którzy troszczą się o swój dobytek. Czym kierować się przy wyborze instalacji alarmowej, aby mieć pewność co do jej skuteczności?

Poszukaj specjalistów i dopytaj ich o najlepsze rozwiązania

Systemy alarmowe są stosunkowo skomplikowane i są dobierane w oparciu o kilka czynników, w tym wielkość domu, jego kształt, lokalizację, liczbę okien oraz status majątkowy domowników. Zastanawiając się nad instalacją alarmu najlepiej zgłosić się do firmy, która zajmie się zaprojektowaniem układu zgodnie z naszymi potrzebami, a także montażem. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo TomSafe Systems ze Świdnicy w woj. dolnośląskim, które poza tym zajmuje się także montowaniem domofonów, wideodomofonów, telewizji przemysłowej oraz światłowodów.

Z jakich elementów składa się instalacja alarmowa?

Podstawowym elementem alarmu jest centrala odbierająca sygnały płynące z czujników. Odpowiada ona za gromadzenie i analizowania dopływających sygnałów i załączanie alarmu w sytuacjach, w których jest to uzasadnione. Aby centrala dobrze spełniała swoją funkcję, powinna być zamontowana z daleka od drzwi i okien tak, aby intruz nie mógł szybko jej odnaleźć i unieruchomić. Kolejnym elementem są czujniki alarmowe wykrywające bodźce. Najczęściej używanymi są czujki ruchu, zbicia szyby oraz otwierania drzwi, stanowiące podstawowy arsenał w walce z nieproszonymi gośćmi.

W dzisiejszych czasach odpowiednio dobrane  systemy alarmowe są zalążkiem inteligentnego domu. Odpowiednie zaplanowanie systemu alarmowego i doradztwo ze strony firmy zajmujacej się montażem takich systemów pozwola na uniknięcie w pożnieszym etapie problemów z rozbudową ww. systemu umożliwiajacą przekształceniem naszego domu w tzw. "Inteligentny dom", tj. sterowanie oświetleniem , roletami okiennymi, ogrzewaniem itd.

System alarmowy a inteligentny dom.

Jednym z czynników, które mogą zniechęcać nas do instalacji systemu bezpieczeństwa jest obawa przed fałszywymi alarmami. Najczęściej wynikają one z nieprawidłowego montażu, awarii, a niejednokrotnie także z nieuwagi domowników.  Prawidłowy dobór i rozmieszczenie czujek zapewniają pracę systemu alarmowego bez wzbudzania tzw. fałszywych alarmów powodowanych przez zwierzeta domowe, urzadzenia emitujące ciepło, wywietrzniki powietrza czy padajace promienie słoneczne.

Jak upewnić się, że alarm będzie działał prawidłowo?

Instalacja alarmu to kompleksowe działanie, które wymaga wiedzy nie tylko w zakresie samego montażu, ale także użycia dobrych i sprawdzonych rozwiązań. Dlatego też niezbędnym elementem jest korzystanie z usług doświadczonych w tym zakresie przedsiębiorstw, które dzięki zgromadzonej wiedzy będą w stanie zagwarantować nam niezawodne systemy alarmowe.


Opracowanie:
Świdnica, Stęczyńskiego 15 lok. 31
tel. 578 682 070
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz