Materiał Partnera

Innowacyjne systemy etykietowania

Innowacyjne systemy etykietowania

Sprawne i wysokie jakościowo systemy etykietowania są potrzebne dzisiaj we wielu branżach. Mowa nie tylko o tej spożywczej, czy handlowej, ale każdej, która wymaga tworzenia złożonych procedur znakowania swoich wyrobów. To dlatego dzisiaj wielokrotnie maszyny etykietujące są wykonywane według ściśle określonych przez zamawiającego wytycznych i mogą występować w różnych modelach. Na rynku działają firmy, które są w stanie zagwarantować indywidualnie zaprojektowane maszyny, bądź te pochodzące z przygotowanych wcześniej katalogów.

Firmy gwarantujące systemy etykietujące

Analizy rynkowe wykazują, iż w Polsce działa niewiele szeroko wyspecjalizowanych firm, które zajmują się projektowaniem, wykonawstwem, montażem, a także serwisem systemów etykietujących. Jednym z takich przedsiębiorstw jest AGJ Systemy etykietowania, które zapewnia swoim klientom biznesowym głowice etykietujące, głowice etykietująco-drukujące, drukarki etykiet (SATO, TOSHIBA TEC, ZEBRA), drukarki atramentowe (UNITED BARCODE SYSTEMS, ROTTWEIL, VIDEOJET), czy systemy etykietowania palet. Tak szeroko wyposażone firmy gwarantują również transportery, podajniki, skanery kodów kreskowych, stoły obrotowe, czy też urządzenia zaklejające. Warto zauważyć fakt, iż tego rodzaju urządzanie, a często całe ich zespoły są wykorzystywane dzisiaj we wielu branżach handlowych, przemysłowych, transportowo-logistycznych, a nawet coraz częściej w usługowych!

Sposoby etykietowania

Sposoby etykietowania – od góry, od spodu, po obwodzie, z boku, przez krawędź – są uzależnione wieloma czynnikami. Są nimi m.in.: rodzaj wykorzystywanych w zakładzie transporterów, rodzaj etykiet, rodzaj znakowanych produktów. To dlatego wielu klientów biznesowych prosi wyspecjalizowane firmy o przygotowanie maszyn z odpowiednio umiejscowionymi głowicami. Warto przy tym wiedzieć, że najbardziej wydajne urządzenia są w stanie drukować etykiety o różnych szerokościach i z odmienną prędkością. Najczęściej odbywa się to dzięki technologii druku termicznego bądź transferowego. Przykładem maszyny wykorzystującej tę technikę jest głowica etykietująca MD 1000 bazująca na komponentach drukarskich producenta SATO (system ten można znaleźć w ofercie firmy AGJ Systemy etykietowania).

System etykietowania palet

Szczególnymi maszynami etykietującymi są tak zwane systemy etykietowania palet. Ich wykorzystanie jest masowe, czego dowodem jest roczny obrót palet, który na terenie Polski przekracza kilkanaście milionów sztuk. Najlepsze maszyny do etykietowania palet wyróżniają się swoją bardzo solidną budową, która uwzględnia inteligentny aplikator etykiet. Dzięki specjalnej gąbce umożliwia on wklejanie danej etykiety w trudno dostępnych miejscach. Jest to efekt zastosowanie również czujników zbliżeniowych, a także czujników ciśnienia. Wielokrotnie systemy etykietowania palet są wyposażone w skanery kodów kreskowych i w pamięć wewnętrzną, która pozwala na przechowywanie danych do produkcji. Przykładem takiej maszyny jest APL 8000 od marki AGJ.

Opracowanie:
Środa Wielkopolska, Zakole 10
tel. 61 285 85 14
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz