Materiał Partnera

Innowacyjne barwniki do skór – renowacja mebli tapicerowanych

Innowacyjne barwniki do skór – renowacja mebli tapicerowanych

Skóra naturalna to bardzo trwały materiał, który nie wymaga często pielęgnowania. Nie znaczy to jednak tego, że proces czyszczenia, czy konserwacji nie powinien być przeprowadzany wcale. Wręcz przeciwnie, należy w odpowiedni sposób zabezpieczać skórzaną tapicerkę mebli w domu, jak i siedzeń samochodowych, aby nie ulegały one procesom zniszczenia. Co jednak zrobić, jeśli nasze sofy, fotele, czy krzesła są już zdegradowane? Poznaj prosty sposób na renowację skóry naturalnej!

Skóra naturalna – ponadczasowa elegancja

Wyroby meblarskie ze skóry naturalnej wyróżniają się najczęściej swoją dość wysoką ceną – choć nie jest to regułą. Warto jednak poświęcić większe nakłady finansowe, aby uzyskać niepowtarzalne meble do salonu, czy też jadalni, które będą cechowały się ponadczasową elegancją. Mowa o sofach, fotelach, czy też krzesłach, których całość wykonania, bądź też dany element wykorzystuje surowiec, jakim jest skóra naturalna. Istotne jest to, że wyróżnia się ona swoją jakością i długoletnim użytkowaniem bez jakikolwiek uszkodzeń. Niestety brak stosowania odpowiednich preparatów do pielęgnacji skóry, natłuszczaczy, czy bezbarwnych lakierów może doprowadzić do jej pęknięć, obtarć, bądź też utraty koloru. Jeśli zatem posiadasz zniszczone meble skórzane bądź też uszkodzoną tapicerkę samochodową ze skóry, możesz je w szybki sposób odrestaurować, wykorzystując odpowiednie barwniki.

Gdzie zakupić barwniki do skóry?

Barwniki do skóry oraz inne produkty do jej regeneracji, najlepiej kupować w punktach handlowych, które specjalizują się handlem chemią gospodarczą. Warto zwracać na  marki i linie  producenckie, wybierając tylko te pochodzące od Leather Master, Textile Master, Wood Master, Repair Master, czy Uniters. Wyróżniają się one bowiem swoją wysoką jakością, a także we większości przypadków recepturą opartą na odpowiednim zbilansowaniu składników chemicznych oraz naturalnych. To właśnie dystrybucją produktów od tych firm producenckich zajmuje się sklep PHU Alama, który zlokalizowany jest w miejscowości Kowale, koło Gdańska. Można zakupić tam preparaty do pielęgnacji skór, środki czyszczące do tapicerki, preparaty do konserwacji skór, klej do skór, preparaty do renowacji skór, do czyszczenia mebli, do naprawy skór, do galanterii skórzanej, oraz do czyszczenia skór sztucznych.

Sherlock Professional Color System

Innowacyjną linią barwników do skór, które świetnie i błyskawicznie maskują obtarcia materiału, czy też plackowate odbarwienia jest Sherlock Professional Color System. Najlepsze firmy zajmujące się ich dystrybucją są w stanie przygotować niemalże każdy kolor, co umożliwia renowację wielu różnego rodzaju produktów – od galanterii skórzanej, przez tapicerkę samochodową, po meble ze skóry naturalnej. Innowacyjność systemy Sherlock opiera się zaś o trwałość zastosowanych preparatów, możliwość łatwej ich aplikacji, a także precyzji wykonania renowacji. Barwniki z tej linii są również niemalże bezwonne. Sam sposób doboru koloru polega na zeskanowaniu optycznego danego materiału, do którego dopiera się odpowiednio przygotowaną farbę. Nanosi się ją zaś na powierzchnię dzięki specjalnym gąbkom, wałeczkom, czy przy użyciu pistoletu malarskiego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz