Artykuł sponsorowany

Inkubatory z atmosferą dwutlenku węgla

Inkubatory z atmosferą dwutlenku węgla

Aparatura laboratoryjna, naukowa, a także pomiarowa wykorzystywana jest w różnego rodzaju ośrodkach. Są to zarówno placówki medyczne i badawcze, jak i parki technologiczne, które tworzone są przy firmach przemysłowych, chcących zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. Istotna jest jednak jakość sprzętu laboratoryjnego, którego precyzja pozwala na wykonywanie skomplikowanych działań analitycznych.

Postęp technologiczny w dziedzinie sprzętu laboratoryjnego

Dzisiejsza działalność laboratoriów nie zamyka się tylko na takie branże jak chemiczna, petrochemiczna, kosmetologiczna, medyczna czy biologiczna. Ośrodki badawcze wymagające wykorzystania najnowocześniejszego sprzętu laboratoryjnego powstają przy firmach związanych z działalnością produkcyjną (np. ośrodki przemysłu elektronicznego, robotyka itp.), a także usługową – dla przykładu może być to geotechniczna obsługa prac budowlanych związanych z analizami geomorfologicznymi gleby. Najlepsi producenci sprzętu laboratoryjnego każdego roku wypuszczają na rynek ulepszone urządzenia, które dystrybuują takie firmy jak Lab-Med. Jednym z uniwersalnych narzędzi prac analitycznych są inkubatory z atmosferą dwutlenku węgla.

Inkubatory CO2 – szeroki zakres badań

Inkubatory z atmosferą dwutlenku węgla są bardzo pożądane w nowoczesnych laboratoriach – to właśnie taki sprzęt pozwala na szeroki zakres badań. Urządzenia te są przeznaczone do stwarzania, a także kontrolowania warunków mikroklimatu wewnątrz komory, co umożliwia zapewnienie odpowiednich kryteriów rozwoju, rozrostu i procesów życiowych dla kolonii bakteryjnych. Istotne jest to, że hodowla komórkowa mikroorganizmów pozwala na prowadzenie badań w wielu dziedzinach. Najczęściej inkubatory z atmosferą dwutlenku węgla są wykorzystywane w przypadku takich działań analityczno-medycznych jak między innymi: tworzenie kultury komórkowej do celów in vitro, czy badań nowotworowych.

Inkubatory o innowacyjnej funkcjonalności

W branży laboratoryjnej funkcjonalność nie oznacza tylko przeznaczenia do użytkowania, ale również długotrwałe i skuteczne działanie danego sprzętu laboratoryjnego. Ważnym procesem jest zatem przeprowadzanie kwalifikacji urządzeń laboratoryjnych miernikami wzorcowanymi – dokonują tego najlepsi dystrybutorzy wyposażenia laboratoriów. Funkcjonalność konstrukcyjna jest bardzo ważna w przypadku inkubatorów CO2. Najnowocześniejszy sprzęt posiada: wnętrze wykonane ze stali nierdzewnej z domieszką miedzi redukującą zakażenia na ściankach i kuwetach wodnych, system sterylizacji UV, samokalibrujący się system bezpośredniego nawiewu powietrza zabezpieczający przed kondensacją pary wodnej, czujniki CO2 na podczerwień czy też precyzyjne sterowniki kontroli temperatury i poziomu dwutlenku węgla. Najlepsze sprzęty tego typu posiadają również dużą pojemność użytkową – nawet 170 litrów – a także bardzo precyzyjną regulację CO2 +/- 0,15%.

Opracowanie:
Bukowiec, Główna 20
tel. 601 256 061
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz