Materiał Partnera

Infuzja tlenowa jako metoda regeneracji skóry

Infuzja tlenowa jako metoda regeneracji skóry

Szukasz skutecznej i bezbolesnej metody na natychmiastową poprawę kondycji cery? Spróbuj infuzji tlenowej, która ze względu na szybkie rezultaty, określana jest czasem jako „zabieg bankietowy”. Wychodząc z gabinetu kosmetycznego po wykonanej infuzji będziesz mogła od razu pochwalić się gładką, promienną i doskonale nawilżoną skórą, której nie będziesz chciała ukrywać pod makijażem.

Infuzja tlenowa to jedna z najnowszych metod profesjonalnej pielęgnacji skóry. Zabieg polega na wtłaczaniu w głąb skóry preparatów kosmetycznych z wykorzystaniem technologii hiperbarycznego tlenu. Ponieważ zabieg jest zupełnie nieinwazyjny i nie powoduje żadnych podrażnień skóry, szczególnie cenią go sobie gwiazdy, które muszą przecież lśnić na co dzień.

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa, czyli inaczej terapia czystym tlenem, wykorzystuje technologię hiperbarycznego tlenu. Oznacza to, że substancje aktywne z preparatów używanych podczas zabiegu wprowadzane są do skóry pacjenta dzięki oddziaływaniu tlenu pod bardzo dużym ciśnieniem.

Zabiegi infuzji tlenowej realizowane są z użyciem specjalnej aparatury, służącej do sprężania czystego tlenu. Strumień powietrza z czystym tlenem kierowany jest na skórę pacjenta za pomocą specjalnego aplikatora, którym operuje kosmetolog. Zabieg jest bezbolesny i bezkontaktowy, bezpieczny dla pacjenta – mówi ekspert z salonu kosmetycznego THALGO DAY SPA&SALON na warszawskiej Białołęce.

Oczywiście, do infuzji tlenowej istnieją pewne przeciwwskazania. Zabiegowi z wykorzystaniem kwasów nie powinny poddawać się kobiety ciężarne i karmiące oraz osoby, które borykają się ze stanami zapalnymi i infekcjami skóry (opryszczka, grzybica).

Dla kogo zabieg infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa jest odpowiedzią na wiele problemów. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są oczywiście świetną propozycją dla osób ze skórą suchą, odwodnioną i szarą. Już jednorazowy zabieg z aktywnym kwasem hialuronowym pozwoli dogłębnie nawilżyć i odżywić skórę, przywracając jej naturalny blask.

Pełna terapia tlenowa, a więc kilka zabiegów w serii (ilość dobierana w zależności od potrzeb pacjenta) to świetna propozycja dla kobiet o cerze dojrzałej. Infuzja tlenowa daje efekty zbliżone do mezoterapii, a więc spłyca zmarszczki, ujędrnia skórę i przywraca jej młodzieńczy koloryt.

Zabiegi infuzji tlenowej z preparatami bogatymi w kolagen są wskazane u osób zmagających się z trądzikiem różowatym. Delikatna, bezkontaktowa metoda wtłaczania specyfiku w głąb skóry pozwala skutecznie przyspieszyć odbudowę naskórka i łagodzi podrażnienia. Zabiegi tego typu sprawdzą się również u osób z cerą atopową i skłonnością do alergii.

Zatem jeśli zależy ci na dogłębnym nawilżeniu i regeneracji skóry, a także na tym, by jak najszybciej uzyskać rezultat wygładzenia zmarszczek i poprawy owalu twarzy, terapia czystym tlenem jest dla ciebie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz