Materiał Partnera

Impreza urodzinowa dla dzieci, jak zorganizować dobre i tanie menu?

Impreza urodzinowa dla dzieci, jak zorganizować dobre i tanie menu?

Coraz częściej decydujemy się na zorganizowanie imprezy dla dzieci poza miejscem zamieszkania, w bawialniach, plenerze, czy też parkach rozrywki. O ile przeważnie atrakcje typu zabawy, konkursy z animatorem są zwykle zapewnione w przypadku przyjęcia urodzinowego, część miejsc pozostawia rodzicom wolny wybór, jeśli chodzi o dobór menu. Zobaczmy, co się sprawdza na kinder party? Jakie jedzenie będzie tym, co przypadnie do gustu małym imprezowiczom?

Lubimy się bawić, uwielbiamy, jak nasze maluchy czerpią radość z kontaktu z innymi dziećmi. Dlatego dokładamy starań, aby ich przyjęcie urodzinowe było jedyne w swoim rodzaju, a jednocześnie nie nadszarpnęło mocno naszego domowego budżetu.

Jak zorganizować niezapomniane urodziny dziecku i nie zbankrutować?

Przede wszystkim liczy się pomysł. Warto rozwinąć wodze fantazji i pozostawić dzieciom trochę swobody w tym, w jaki sposób będą spędzać urodzinowy czas. O czym warto pomyśleć? Przede wszystkim należy ustalić „oczywiste oczywistości”:

  • kogo zapraszamy? Czy rodziców z dziećmi, czy raczej same dzieci?
  • gdzie będą odbywać się urodziny?
  • jak długo i tym samym, w jakich godzinach?

To niby błahostki, ale od tego zależeć będzie dalszy rozkład przygotowań. Jeśli chcemy zorganizować przyjęcie urodzinowe wyłącznie dla dzieci, musimy się liczyć z tym, że nasze wyobrażenia o przystrojeniu stołu, pokoju zabaw dzieci mogą diametralnie różnić od tego, czego oczekują nasze pociechy.

Wykorzystaj kreatywność własnych dzieci

Doświadczenie pokazuje, że salę przystroimy małym nakładem rąk własnych i dzieci wykorzystując do tego bibułę kolorową, klej i nożyczki. W czasie wolnym dzieci, dostarczymy im tym samym, nie tylko mnóstwo frajdy, ale i poczucia uczestniczenia w organizacji własnego przyjęcia. Kolorowe serpentyny, girlandy z wycinanki, to wszystko możemy też kupić, jako gotowy produkt, ale zrobiony własnoręcznie przez dzieci, na pewno będzie bardziej cieszył. Warto zakupić kolorowy brystol, gumki z drogerii, sprzedawane na metry i zyskamy stylowe, jedyne w swoim rodzaju czapeczki urodzinowe. Do tego warto zakupić zestaw naczyń jednorazowych w wybranym stylu, serwetki urodzinowe i salę urodzinową możemy uznać za przygotowaną. Pozostaje wybrać zestaw zabawek, jakie damy dzieciom do dyspozycji. Część nieużywaną, warto na czas urodzin schować, spakować w worek i wynieść, aby nie dokładać sobie roboty ze sprzątaniem.

Jakie menu zorganizować na urodziny dziecka?

Poza napojami, przekąskami typu owoce, biszkopciki czy herbatniki, żeby zaoszczędzić sobie nerw w przygotowaniach, warto skorzystać z usługi cateringu urodzinowego. W ofercie firm, takich jak Pizzeria Stodoła, można zamówić dania na wynos takie jak:

  • naleśniki,
  • pierogi,
  • różne rodzaje pizzy,
  • makarony
  • dania dziecięce.

Co ważne zamawiając jedzenie w ramach cateringu okolicznościowego, masz pewność, że będą to dania pyszne jak domowe, przyrządzone z najwyższej jakości składników i przede wszystkim smaczne. Do tego zostanie tylko dobór odpowiedniego tortu urodzinowego i świeczek – gotowe, możemy zacząć świętować.

Opracowanie:
Jarocin, ks. Jerzego Popiełuszki 7
tel. 62 505 40 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz