Materiał Partnera

Implantologia oferowana przez Centrum Stomatologiczne Genesis

Implantologia oferowana przez Centrum Stomatologiczne Genesis

Pomimo że zęby są najtwardszymi kośćmi w całym organizmie, są także jedynymi narażonymi na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też bardzo łatwo je uszkodzić. Nie zawsze podstawowe zabiegi stomatologiczne pozwolą nam na przywrócenie uzębieniu dawnego wyglądu i w niektórych przypadkach konieczne jest zainwestowanie w implanty, które zastąpią prawdziwe zęby. Dlaczego warto wybrać implantologię oferowaną przez Centrum Stomatologiczne Genesis?

Charakterystyka implantów zębowych

Implanty zębowe dają nam dużo możliwości. Bardzo ważne jest jednak ich odpowiednie wykonanie. Zabieg tego typu jest przede wszystkim bezbolesny, ponieważ wykonuje się go pod znieczuleniem miejscowym oraz z nieustanną kontrolą radiologiczną. Wszczepienie implantu daje dużo możliwości. Przede wszystkim można odbudować jeden z brakujących zębów bez konieczności szlifowania innych. Jeżeli jednak konieczne jest nadbudowanie kilku zębów, specjaliści wykonują most na implantach. Na przestrzeni ostatnich lat ten dział stomatologii znacznie się rozwinął i umożliwia wykonanie odbudowy nawet w przypadku bezzębia. Proteza jest nieruchoma nawet podczas mówienia, jedzenia, a także pozwala na lepszy smak potraw.

Zakładanie implantów zębowych

By implanty zębowe spełniały swoje zadanie, muszą zostać wykonane dokładnie i przez zaufanego specjalistę. Jak radzi dentysta z Centrum Stomatologicznego Genesis, na zdrowiu nie warto oszczędzać. Na samym początku przeprowadzany jest szereg konsultacji i badań klinicznych, które pozwolą zweryfikować, czy zabieg jest dla nas przeznaczony. W tym celu wykonuje się także tomografię komputerową, dzięki której można dokładnie ocenić ilość i jakość tkanki kostnej niezbędnej do wykonania zabiegu. Przed wszczepieniem implantu trzeba odpowiednio przygotować miejsce i wykonać otwór przy pomocy wiertła dopasowanego do wielkości i typu implantu. Po jego zrobieniu stomatolog przystępuje do zaaplikowania produktu z dostatecznie dużą siłą, co zapewnia dużą stabilizację.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz