Artykuł sponsorowany

Imitacja deski elewacyjnej - pomysł na nowoczesną i estetyczną fasadę budynku

Imitacja deski elewacyjnej - pomysł na nowoczesną i estetyczną fasadę budynku

Elewacja domu to przede wszystkim jego wizytówka, zaś jej wygląd, wraz z najbliższym otoczeniem budynku, tworzy pełny wizerunek posesji. Nie da się przy tym ukryć, że choć współczesny rynek oferuje nam szereg różnorodnych materiałów, którymi możemy wykończyć zewnętrzne ściany budynku, to bez wątpienia wyjątkowego charakteru naszemu domowi nadadzą elewacje, na których pojawiają się wykończenia wizualnie nawiązującej do naturalnego drewna, co doskonale sprawdza się zarówno w budynkach o konstrukcji nowoczesnej, jak i tradycyjnej. Warto przy tym pamiętać, że coraz popularniejszym sposobem, aby uzyskać tego typu efekt jest zastosowanie niepowtarzalnych okładzin imitujących drewno, które stanowią doskonałą alternatywą  dla desek drewnianych.

Czym są profile imitujące deskę elewacyjną

Drewno to materiał, który od zawsze towarzyszył człowiekowi pod różnymi postaciami i przy różnych okazjach. Dotyczy to również szeroko pojętego budownictwa, w tym także wykorzystania drewna jako materiału na elewację budynków. Warto jednak pamiętać, że jest to materiał naturalny, który wymaga sporo pracy przy jego pozyskiwaniu, a dodatkowo działanie czynników atmosferycznych sprawia, że zachowanie jego naturalnego wyglądu na fasadzie wymaga sporych nakładów pracy oraz odpowiednich działań konserwacyjnych i pielęgnacyjnych. Dlatego też coraz większa grupa inwestorów rezygnuje z tradycyjnego drewna na rzecz produktów drewnopodobnych. Wynika to z faktu, że profile imitujące deskę elewacyjną mogą wyglądać niemal identycznie jak prawdziwa elewacja drewniana, a do tego mają one szereg innych zalet. Bez wątpienia do największych plusów tego typu rozwiązań należy szybkość montażu (co przekłada się na cenę) oraz brak konieczności konserwacji. Nie ma też problemu skręcania się, rozsychania jak to jest w przypadku prawdziwego drewna. Pomalowane deski są nienasiąkliwe, paroprzepuszczalne, odporne na płowienie i bezobsługowe! Nie trzeba też stosować rusztu montażowego, a grubość wykładziny to 2-3 mm więc licuje się ona z istniejącym tynkiem cienkowarstwowym. Imitacja deski elewacyjnej jest wykonana z masy polimerowej wzmacniana mikrowłóknami i siatką z włókna szklanego. Przykleja się na bardzo mocny klej polimerowy (nie tworzą się wykwity wapienne). Dodatkowo materiały wykorzystywane przy produkcji tego typu paneli drewnopodobnych są przeważnie niepalne, trudne do zapalenia lub samogasnące. Produkty te świetnie radzą sobie również ze zmienną pogodą (z mocnym słońcem, jak również deszczem, śniegiem, gradem czy ujemnymi temperaturami), co jest kluczową kwestią, jeśli chodzi o komponenty elewacyjne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że materiały te są łatwe w montażu, zaś odwiedzając firmę, taką jak KTM Poznań sp.j., prowadzącą sprzedaż tego typu produktów, dostrzeżemy niewątpliwie, że jest to zakup zdecydowanie bardziej opłacalny niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego drewna. Profile imitujące deski drewniane swoją trwałość zawdzięczają przede wszystkim wysokiej jakości materiałom, z jakich zostały wykonane, gdyż panele tego typu w głównej mierze powstają z kompozytu polistyrenu, masy akrylowej, a także siatki z włókna szklanego.

Bezproblemowy montaż

Obok trwałości oraz ciekawej estetyki, materiały imitujące deski elewacyjne są też bardzo lekkie i elastyczne, co ma niebagatelny wpływ na łatwość i wygodę montażu. Wystarczy bowiem przykleić je do fasady za pomocą specjalnego kleju, a profil bez trudu dopasuje się do krzywizn i łuków ścian, co daje wiele możliwości przy projektowaniu fasad oraz aranżacjach ścian budynku. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie panelu preparatem hydrofobizującym, zaś po jego wyschnięciu możemy rozpocząć nakładanie środka, który ma za zadanie nie tylko ochronić powierzchnię przed nadmiernym promieniowaniem, ale też nadać jej kolor pięknego i naturalnego drewna. Elewacja wykonana przy użyciu materiałów imitujących drewno to jeden z najprostszych, a zarazem najbardziej efektywnych sposobów na stworzenie niepowtarzalnej i wyjątkowej fasady budynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz