Ile zapłacimy za dobry akumulator samochodowy?

Ile zapłacimy za dobry akumulator samochodowy?

Sprawna bateria samochodowa jest ważna szczególnie jesienią i zimą, gdy do odpalenia auta potrzebna jest większa ilość energii. Obecnie na rynku części i akcesoriów motoryzacyjnych można znaleźć wiele modeli, które będą dopasowane do parametrów naszego auta. Zastanawiasz się nad zakupem nowej baterii? Dowiedz się, ile zapłacisz za akumulator samochodowy i czy warto zdecydować się na tańszy model.

Ceny akumulatorów do samochodów osobowych

Sprawny akumulator to serce samochodu. Bez niego nie uruchomimy silnika, nie skorzystamy z oświetlenia, klimatyzacji i innych elektronicznych elementów wyposażenia samochodu. Kupując baterię, powinniśmy się dobrze zastanowić, jaki model wybrać – niewłaściwy dobór akumulatora może bowiem spowodować jego wcześniejsze zużycie i problemy z odpaleniem silnika.

Ile zapłacimy za baterię samochodową? W przypadku akumulatorów z płynnym elektrolitem będzie to wydatek rzędu 150-300 złotych. Takie baterie są stosowane w samochodach osobowych, ciężarówkach i motocyklach, których kierowcy jeżdżą na dłuższych trasach. Z kolei akumulatory AGM przeznaczone do samochodów posiadających układ start-stop i system odzyskiwania energii kosztują od 300 do 800 złotych. Akumulatory żelowe, które sprawdzą się np. w przyczepach kempingowych będą kosztować od 600 do nawet 1300 złotych.

Ceny baterii różnią się w zależności od rodzaju akumulatora i jego parametrów, dlatego z łatwością powinniśmy znaleźć ten, który zmieści się w naszym budżecie. 

Czy warto kupować tanie akumulatory samochodowe?

Baterie samochodowe przeważnie kupujemy w sklepach motoryzacyjnych, są one jednak dostępne również w hipermarketach i mniej profesjonalnych sklepach w dużo niższej cenie. Czy warto kupić tanie akumulatory samochodowe? I czym one się różnią od modeli sprzedawanych w warsztatach?

Przede wszystkim akumulatory samochodowe dostępne w supermarketach mogą leżeć na półce od dłuższego czasu. Aby bateria była sprawna, należy co półtora miesiąca sprawdzić jej parametry i doładować – w hipermarkecie nikt z pewnością takich czynności nie wykonuje. Mało wiemy również o sposobach przechowywania takich baterii, a przecież podczas transportu akumulator mógł np. upaść i zostać uszkodzony.

W profesjonalnym sklepie znajdziemy nieco droższe modele, jednak będziemy mieć pewność, że dobierzemy akumulator pasujący do naszego auta i w razie jakiegokolwiek uszkodzenia, będzie nas chronić gwarancja. Kupując akumulator w warsztacie, możemy również skorzystać z jego instalacji w cenie zakupu, a tym samym zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Cena a producent akumulatorów samochodowych

Czy kupując akumulator, warto sięgać po najtańsze modele no-name? Czy producent baterii jest gwarancją jej długoletniej sprawności? Odradzamy kupno najtańszych baterii, jednak jeśli nie masz potrzeby stosowania większego czy bardziej zaawansowanego technicznie akumulatora po co przepłacać? Jeśli zastanawiasz się, jaka bateria będzie najlepsza, pamiętaj, że najważniejsze jest dostosowanie jej do parametrów auta. Jeśli przejrzysz oferty sklepów, które oferują pasujące modele, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oczywiście możesz też polegać na renomie najlepszych producentów i wybrać akumulator firmy, która jest najchętniej wybierana przez kierowców. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest, aby kupować akumulator od sprawdzonych dostawców.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz