Materiał Partnera

Ile kosztuje transport kruszyw

Ile kosztuje transport kruszyw

Transport kruszyw to specyficzny rodzaj transportu – przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia z materiałem sypkim, a zatem wymagającym odpowiednich zabezpieczeń. To, ile kosztuje transport kruszyw zależne jest od wielu czynników, dlatego ciężko podać jednoznaczną cenę. Jednakże, kierując się kilkoma zasadami, można znaleźć przewóz kruszywa w odpowiadającej nam cenie. Jak to zrobić?

Kruszywo to najczęściej delikatny i sypki materiał. Firmy oferujące usługi transportowe muszą zwracać uwagę na bezpieczeństwo w trakcie przewozu, tak aby obyło się bez strat materiału, a także, aby nie stworzyć zagrożenia na drodze. Czynniki te wpływają także na cenę transportu kruszyw. Co jeszcze wpływa na cenę?

Od czego zależy cena transportu kruszyw?

  1. Odległość – jest to pierwszy czynnik, na który należy zwrócić uwagę. Zasada jest bardzo prosta – im krótsza jest trasa przejazdu kruszywa, tym niższa cena. Nie warto jednak sugerować się tylko odległością – nie każda firma może posiadać uprawnienia dla przewozu kruszywa.
  2. Waga/ilość kruszywa – to też oczywiście ma bezpośredni wpływ na cenę transportu. Jeżeli do przewozu kruszywa potrzebne jest więcej niż jedno auto – cena odpowiednio wzrośnie
  3. Hurtowe zamówienia – ilość kruszywa może mieć z drugiej strony wpływ na obniżenie ceny transportu – przy hurtowych zamówieniach można liczyć na zniżki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę, oferującą przewóz kruszyw

Chcąc zaoszczędzić na transporcie kruszyw, poszukajmy firmy znajdującej się jak najbliżej miejsca docelowego dowozu kruszywa. Jednak niech to nie będzie jedynym czynnikiem – wybór nieprofesjonalnej firmy może przynieść więcej szkód niż korzyści.

Przy transporcie kruszywa cena nie może odgrywać najważniejszej roli. Przede wszystkim firma musi mieć odpowiednie uprawnienia dla przewozu kruszyw. Ponadto musi dysponować odpowiednią flotą i doskonałym stanem technicznym swoich samochodów. Firma eko-pal usługi transportowe szczyci się między innymi tym, że sprawdza stan swoich samochodów przed każdym transportem kruszyw. Jest to bardzo ważne pod kątem bezpieczeństwa (dla samego kruszywa, jak i dla bezpieczeństwa na drodze).

Cena przewozu kruszyw liczona jest najczęściej na podstawie kilometrów. Transport kruszyw zlecony profesjonalnej firmie z pewnością opłaci się bardziej niż skorzystanie z usług firmy niekompetentnej. Doświadczone firmy często oferują tańszą cenę za kilometr – wynika to z posiadania zmodernizowanej floty samochodów, co przekłada się na możliwość obniżenia ceny.

Decydując się na profesjonalną firmę, znajdującą się (w miarę możliwości) w pobliżu miejsca przewozu, z pewnością uda się wynegocjować niską cenę przewozu kruszywa.

Opracowanie:
Grupa, Libeckiego 5 lok. 41
tel. 52 332 55 08
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz