Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje terminal płatniczy?

Ile kosztuje terminal płatniczy?

Płatności bezgotówkowe weszły nam już w krew. Znacznie chętniej korzystamy z możliwości płacenia kartą płatniczą czy kredytową, którą po prostu zawsze mamy przy sobie. Dużo osób też nie lubi przemieszczać się z większą ilością gotówki w portfelu. To nie tylko nasza zachcianka sprawia, że płatności kartą są tak wygodne. Po prostu to znaczne ułatwienie życia, każdych zakupów i możliwość wydania tylu pieniędzy ile nam w danej chwili potrzeba, a nie ile mamy wybrane z bankomatu.

Stałe i zmienne opłaty

Z posiadaniem terminala płatniczego wiążą się stałe i zmienne, cykliczne opłaty. Są nimi opłata za dzierżawę samego terminala płatniczego oraz opłata pochodząca z prowizji od każdego dokonanego przez terminal zakupu. Jak potwierdzają fachowcy z D&D Serwis opłatę prowizyjną z kolei dzielimy na:

  • opłatę interchange – która stanowi procent lub kwotę z tytułu każdej zrealizowanej transakcji,
  • opłatę systemową – w wysokości ustalonej przez organizacje kartowe i w opłacie przy każdej zrealizowanej transakcji,
  • marżę agenta rozliczeniowego – która stanowi wynagrodzenie za obsługę transakcji.

Wysokość opłat za dzierżawę jest wynikiem połączenia kilku czynników. Zależna jest od profilu prowadzonej działalności, długości trwania umowy oraz typu urządzenia, z którego korzysta dzierżawca. To opłaty stałe, które trzeba ponosić niezależnie od wysokości obrotów firmy. Takie, które często warto ponieść w celu zwiększenia zdolności usługowo-handlowych, zapewnienia odbiorcom najprzyjemniejszej formy rozliczenia i zwiększenia prestiżu przedsiębiorstwa i przyciągnięcia nowych klientów.

Możliwości terminali płatniczych

Zdecydowanie się na terminal płatniczy w firmie pozwala na świadczenie dodatkowych usług. Jest to np. doładowanie telefonu, cash back, czy obsługa kart zagranicznych. To możliwości, na których praktycznie nie zarabiamy, ale przyciągamy dzięki nim do siebie klientów. Klientów, którzy już nie muszą podróżować do centrum miasta, by wypłacić gotówkę. Którzy nie potrzebują mieć internetowego konta bankowego, by dokonać doładowania telefonu przez sieć. Ostatecznie wszystkich zainteresowanych nie wyłącznie samą główną usługą przedsiębiorstwa, ale i opcjami dodatkowymi, które świadczy im dany zakład. Opcjami, dzięki którym jesteśmy w stanie przyciągnąć rzeszę odbiorców z całej okolicy, a bez których znacznie spada atrakcyjność naszej oferty.

Wybór terminala płatniczego nie jest prosty. Jednym z najważniejszych czynników, jaki powinien go determinować, jest dostępność serwisu terminali płatniczych. Skorzystamy z niego w razie jakichkolwiek awarii. Podpisując więc umowę dzierżawy, zwróćmy uwagę na zdolność serwisową dla danego typu urządzenia oraz jednostkowy koszt takiej usługi. Terminale płatnicze to często używane urządzenia, które od czasu do czasu potrafią ulec awarii. Nie warto jest liczyć na niezawodność sprzętu, wcześniej czy później i tak nadejdzie konieczność skorzystania z fachowej pomocy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz