Artykuł sponsorowany

Identyfikatory do kluczy – gdzie najlepiej się sprawdzają?

Identyfikatory do kluczy – gdzie najlepiej się sprawdzają?
Tam, gdzie dużo drzwi, tam też mnóstwo kluczy. Jak zorientować się co do ich przeznaczenia, skoro wszystkie wyglądają podobnie? Prostym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu są identyfikatory przypinane do kluczy, które informują o tym, które drzwi otwiera dany klucz. Jakie są dostępne rodzaje identyfikatorów do kluczy i gdzie najczęściej są one w użyciu?

Gdzie stosuje się identyfikatory do kluczy?

Identyfikatory do kluczy są nieodzowne w dużych budynkach, a szczególnie tam, gdzie dostęp do poszczególnych pomieszczeń jest ograniczony i rejestrowany. O przykłady takich miejsc zapytaliśmy w firmie WISplast.

Nasze identyfikatory do kluczy trafiają do takich miejsc, jak: biurowce, urzędy, szkoły, uczelnie wyższe, hotele oraz duże firmy. Najczęściej w takich miejscach klucze są odbierane z portierni lub innego punktu zbiorczego, gdzie pozostają pod dozorem, a każde pobranie i zwrot są notowane. Dzięki temu niepowołane osoby nie krążą po pomieszczeniach, a zarządzanie setkami kluczy staje się proste.

Identyfikatory do kluczy występują w kilku rodzajach, a każdy z nich cechuje się odmienną funkcjonalnością. Poniżej prezentujemy dostępne rodzaje identyfikatorów do kluczy.  

Jakie są rodzaje identyfikatorów do kluczy?

Identyfikatory do kluczy przypina się do nich przy użyciu metalowych kółek. Na rynku dostępna jest cała gama identyfikatorów różniących się rozmiarami, materiałami, z jakich są wykonane, oraz sposobem znakowania. Oto rodzaje identyfikatorów do kluczy:

  • Identyfikatory jednostronne mają postać plastikowego płaskiego breloczka z okienkiem, w którym znajduje się karteczka, na której można umieścić dowolną treść, np. numer sali, którą otwiera się danym kluczem. Są dostępne w różnych kolorach, a plastik, z którego są wykonane, jest nieprzezroczysty. Cechą charakterystyczną jest to, że okienko znajduje się po jednej ze stron breloka.
  • Identyfikatory dwustronne są bardzo podobne do jednostronnych, z tą różnicą, że plastik jest półprzezroczysty, więc widoczne są obie strony karteczki z treścią. Mamy dwukrotnie więcej miejsca, co jest przydatne, gdy potrzebujemy szczegółowego opisu klucza (np. numer pomieszczenia i nazwiska osób, które mają do niego dostęp).
  • Gruszka hotelowa to kolejny rodzaj identyfikatora do kluczy. Dzięki charakterystycznej formie i sporym rozmiarom ten typ oznacznika dobrze leży w dłoni i trudno go zgubić. Łatwo też położyć go tak, aby pozostawał stabilny i dobrze widoczny. Wieczko na płaskiej powierzchni jest przezroczyste, więc można je zdjąć, aby umieścić pod nim informacje o kluczu.

Wyżej wymienione rodzaje identyfikatorów do kluczy występują w różnych rozmiarach i umożliwiają samodzielne dodanie oznaczenia. Oprócz nich są też takie, na których numery i informacje umieszcza się na drodze grawerowania. Są to żetony: duże, małe, okrągłe, eliptyczne i inne. Wykonane z plastiku i drewna są znacznie trwalszą metodą znakowania kluczy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz