Materiał Partnera

Idealny prezent na roczek

Idealny prezent na roczek

Liczba zabawek dla dzieci dostępna na rynku jest bardzo duża. Jeśli mamy w rodzinie malucha z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że niejednokrotnie ciężko wymyślić coś oryginalnego, co przypadnie do gustu dziecku i zainteresuje go na dłuższy czas. Zwłaszcza w przypadku pierwszych urodzin, które są zazwyczaj dużym wydarzeniem dla całej rodziny. Dlatego, aby ułatwić Wam to zadanie, przygotowaliśmy kilka ciekawych i sprawdzonych propozycji zabawek dla maluchów,  które z całą pewnością okażą się dobrym pomysłem na prezent z okazji pierwszych urodzin. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury.

Zabawki kreatywne

Zabawki kreatywne to pierwsza grupa zabawek dla dzieci, która stanowią doskonałą propozycję na prezent dla malucha. Dobrym przykładem mogą być tak popularne klocki dla dzieci, które od pokoleń, w nieco zmienionej wersji towarzyszą najmłodszym na każdym etapie rozwoju. Maluch po ukończeniu pierwszego roku życia staje się bardzo pomysłowy, zaczyna rozpoznawać otaczające go przedmioty i chce je odwzorować na przykład podczas zabawy. Stąd korzystne jest zadbanie o rozwój jego motoryki, zmysłów, wyobraźni czy zdolności manualnych. A klocki dla dzieci właśnie to wszystko umożliwiają. Szczególnym przykładem zasługującym na uwagę są klocki i zabawki drewniane. Nie tylko uczą najmłodszych kreatywności i logicznego myślenia, ale także są niesamowicie trwałe i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Puzzle i układanki

Puzzle i układanki to kolejny sprawdzony pomysł na prezent. Te zabawki korzystnie wpływają na całościowy rozwój dziecka. Ich regularne układanie pozwala maluchowi ćwiczyć sprawność rąk, a przy tym dostarcza mnóstwo uśmiechu i radości. Nawet roczne dzieci poprawią swoje zdolności manualne, chwytność palców oraz precyzję ruchów. Puzzle i układanki rozwijają również wyobraźnię przestrzenną i pozwalają najmłodszym poznawać  kolory, figury czy nowe kształty.

Zabawki interaktywne

Warto rozważyć również grupę zabawek interaktywnych, które zyskują obecnie dużą popularność. To kolejny świetny sposób na połączenie zabawy z nauką. Zabawki interaktywne to nie tylko grające maskotki, które cieszą oczy. Pobudzają one wyobraźnie, uczą logicznego myślenia oraz stymulują rozwój słuchu dziecka.

Książeczki i zagadki dla dzieci

Jeśli zależy nam na wyborze wartościowego prezentu dla malucha, książeczki i zagadki dla dzieci z całą pewnością będą stanowiły odpowiednią propozycję. Nie tylko dostarczamy w ten sposób najmłodszym ogromnej radości, ale także pozwalamy poznać świat i rozwinąć wyobraźnię. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio dobrać rodzaj książki do wieku dziecka. Szeroką ofertę zabawek dla rocznych maluchów znajdziemy w sklepie internetowym Little Big Shop z Gdańska. Zdecydowanie warto odwiedzić ich stronę.

Inne ciekawe propozycje

Jeśli żaden z przedstawionych pomysłów do Was nie przemawia, mamy kilka innych sprawdzonych propozycji. Zabawki dinozaury lub traktory i koparki dla dzieci to idealny prezent dla rocznego chłopca. Na uwagę zasługują również zabawki do kąpieli, dzięki którym każdy maluch pokocha na nowo wizyty w wannie.

Reasumując, jeśli szukamy pomysłu na ciekawy prezent dla rocznego dziecka, warto rozważyć zabawki, które nie tylko będą bawiły, ale również pozwolą maluchowi się rozwinąć. Przedstawione powyżej propozycje stanowią doskonałą bazę i z całą pewnością mogą posłużyć za inspirację przy wyborze prezentu.

Opracowanie:
Gdańsk, Lipcowa 23
tel. 600 561 734
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz