Materiał Partnera

Idealny laptop dla biura lub Twojego dziecka – gdzie go kupić za niską cenę?

Idealny laptop dla biura lub Twojego dziecka – gdzie go kupić za niską cenę?

Dzisiejszy rynek komputerowy jest olbrzymi. Każdy z nas ma możliwość zakupu sprzętów – na przykład laptopów – spośród tysięcy różnych wyrobów. Obecnie jednak nie zawsze zależy nam na kupie urządzeń o najnowszych konstrukcjach, zapewniających między innymi obsługę gier komputerowych wydawanych w ostatnich miesiącach. Często sprzęt, który miał premierę rok od zakupu, może być dla nas idealny, zwłaszcza do biura, czy jako prezent dla naszej pociechy.

Charakterystyka laptopa do biura, lub dla dziecka

Jeśli poszukujesz laptopa, który będzie eksploatowany głównie do pracy biurowej, lub do zabaw i odrabiania lekcji przez Twoje dziecko, skup się głównie na sprzęcie, który – jak już wspomniano – był wpuszczany na rynek w okresie dłuższym niż 12 miesięcy. Dlaczego jest to takie ważne i przede wszystkim opłacalne? Odpowiedź jest prosta – w każdym roku wypuszczane są pozornie nowsze generacje sprzętów, które w ogólnej analizie parametrów technicznych, tylko pewnymi szczegółami różnią się od swoich rodzajowych poprzedników. Warto zatem rozpatrywać to, jako swoisty „trick marketingowy” producentów komputerowych, którzy wiedzą jak wielki jest obecnie rynek zbytu, muszący być stale nasycany nowszymi modelami laptopów. Jeśli nie jesteś zatem „typowym” gadżeciarzem, postaw np. na model Lenowo ThinkPad Helix 3701, z procesorem Intel(R) Core(TM) i5 3337U, pamięcią RAM 4 GB SODIM DDR3 i dyskiem twardym SSD 180 GB. Idealnie sprosta on oczekiwaniom związanym z pracą biurową, czy tą wykonywaną w podróży. Takie urządzenie świetne będzie także, jako pierwszy komputer dla Twojej pociechy, czy dla studenta!

A może laptop używany?

Jeśli posiadamy ograniczone środki na zakup laptopa, warto wiedzieć, że dzisiaj wysokie jakościowo sprzęty, nawet z tak pożądanej linii premium, jak Lenovo Thinkpad, można zakupić za około 1600-1800 złotych. Jak jest to możliwe? Przede wszystkim należy wybierać sklepy komputerowe z produktami używanymi. W przypadku laptopów najczęściej są to urządzenia odkupywane od firm, które rozwiązały swoje umowy leasingowe, czy też postanowiły wymienić sprzęt (niektóre przedsiębiorstwa modernizują swoje biura nawet, co roku, co jest prawdziwą gratką przy zakupie używanych laptopów).

Warto przy tym wiedzieć, że używane komputery przenośne, są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym, szybkości swojej pracy i poziomie zużycia, a klient najlepszych podmiotów, będzie miał możliwość zwrotu notebooka, w przypadku, jeśli nie sprosta on jego oczekiwaniom. Dlaczego by nie kupić zatem laptopa z rynku wtórnego, który jak się często okazuje, będzie tak samo trwały, jak ten kupowany w stanie fabrycznie nowym? Jeśli jesteś zainteresowany takimi ofertami, koniecznie odwiedź sklep internetowy Abcdeal, który słynie z wysokich jakościowo komputerów przenośnych, między innymi marki Lenovo. Znajdziesz tam laptopy do 12, a także powyżej 15 cali!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz