Materiał Partnera

Idealne ubrania komunijne dla dziewczynki

Idealne ubrania komunijne dla dziewczynki

Ubranie komunijne dla dziewczynki musi być skromne, ale uroczyste. Nie zawsze łatwo jest znaleźć takie ubranie, zwłaszcza, jeśli zależy nam na tym, by dziecko w tym ważnym dniu nie tylko wyglądało dobrze, ale też swobodnie się czuło. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup sukienki i innych ubrań komunijnych w specjalnie przeznaczonym do tego sklepie. Na co zwrócić uwagę wybierają stylizację dla dziecka?

Skromnie i dziewczęco

W niektórych kościołach dzieci przystępują do pierwszej komunii świętej w jednakowych albach, jednak w wielu parafiach panuje dowolność wyboru stroju, z tym zastrzeżeniem, że dla dziewczynek powinna to być sukienka w kolorze białym, a dla chłopców garnitur. W takiej sytuacji rodzice muszą znaleźć odpowiednią kreację dla swojego dziecka. Nie jest to łatwe zadanie. Każda mama ośmiolatki wie, jak trudno jest ubrać dziewczynkę w tym wieku. Trzeba wziąć pod uwagę za równo jej komfort, gust, jak i wymogi formalne dotyczące stroju w tym szczególnym dniu. Ma być skromnie, dziewczęco, ale też uroczyście. Idealne ubrania na komunię znajdziemy w sklepie Afrodyta Henryka A. To sklep który od ponad 20-tu lat specjalizuje się w sprzedaży ubrań komunijnych dla dzieci. Znajdziemy w nim też zwykłe alby.

Sukienka na komunię

Sukienka na komunie powinna być dość długa. W maju, kiedy odbywają się uroczystości przyjęcia pierwszej komunii świętej pogoda bywa kapryśna. Warto o tym pamiętać. Sukienka na komunię dla dziewczynki powinna być dość zabudowana, jednak warto pomyśleć o tym, by była to kreacja bez rękawów – w kościele ramiona dziecka można będzie przykryć eleganckim bolerkiem, a po wyjściu ze świątyni dziewczynce nie będzie za duszno, w razie gdyby trafiły się nam majowe upały. Jeśli obawiamy się, że dziecko w nerwach zdejmie bolerko, pomyślmy o sukience z krótkim rękawkiem, zadbajmy jednak przy tym o to, by była ona wykonana z naturalnej tkaniny, która pozwoli skórze oddychać. Jeśli obawiamy się, że jednak będzie chłodno, możemy zainwestować w eleganckie komunijne pelerynki, sweterki a nawet kurtki. Wszystko znajdziemy w ofercie wspomnianego sklepu. Tradycyjnym dodatkiem dla dziewczynki na pierwszą komunie jest wianek. Taki gotowy, z sztucznych kwiatów starczy na cały biały tydzień i będzie mniej obciążał głowę naszego dziecka. Eleganckim dodatkiem do komunijnej sukienki, są białe rękawiczki. Warto też dać dziecku torebeczkę komunijną. Pamiętajmy, że komunia to nie wesele. Dziewczynka ma wyglądać ładnie, ale skromnie. Starajmy się zachować w tym wszystkim prostotę.

Opracowanie:
Łódź, gen. Jarosława Dąbrowskiego 247/249
tel. 607 264 626
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz