Materiał Partnera

Idealna szafa z ubraniami

Idealna szafa z ubraniami

Dobrze zorganizowana, uporządkowana i funkcjonalna szafa to łatwiejszy dostęp do ubrań. Tym samym oszczędzamy czas na znajdywanie odpowiednich rzeczy. Robimy to przyjemniej oraz szybciej.  Oto kilka najczęściej stosowanych rozwiązań, które ułatwią nam życie. Odpowiednie ułożenie ubrań i akcesoriów pomoże nam uniknąć  niepotrzebnego bałaganu. Jak stworzyć idealną szafę z ubraniami? Jak zorganizować sobie w niej porządek?

Rodzaje szaf

Szafa określa styl naszego pokoju, dlatego też przy jej wyborze musimy przemyśleć każdy szczegół: materiały, budżet, rozkład wewnętrzny, wygląd zewnętrzny oraz lokalizację. Jeśli będziemy mieć szczęście, to znajdziemy wymarzony mebel w sklepie. Jednak bardzo często bywa tak, że decydujemy się na wykonanie szafy na wymiar, gdyż żadna z dostępnych na rynku nie spełnia naszych oczekiwać. Chcemy wykorzystać każde miejsce i nie marnować żadnej przestrzeni. Oto kilka rodzajów szaf, jakie możemy spotkać w domach. Pierwsza to szafa otwarta. Tutaj wszystko co jest w środku, wystawia się na widok publiczny. Wymaga to dużej dyscypliny i porządku oraz niewielkiej ilości ubrań, aby wszystko estetycznie wyglądało. Kolejne to szafy antyczne, które możemy unowocześnić odmalowując je na jasny kolor np. biały. Tym samym dodamy im też lekkości, bo zazwyczaj są to masywne, ciężkie meble. Tak odnowione dodają klimatu każdemu wnętrzu i niezwykłej elegancji. Szafa zamknięta z drzwiami przesuwnymi to najpopularniejszy model w naszych domach. Jest idealną szafą na ubrania, która zawiera wiele półek oraz miejsca na wieszaki. Wybierają ją osoby lubiące dyskrecję i minimalizm. Często decydujemy się na lustro, które przyczepiamy na takie drzwi przesuwne. Optycznie pomieszczenie będzie wydawać się większe, a każda kobieta będzie z pewnością zadowolona z takiego rozwiązania. Czasami do wykorzystania mamy skomplikowaną przestrzeń np. pod schodami, czy skosy. W takich przypadkach jedyne rozwiązanie to szafa na wymiar modułowa. Tutaj pojawiają się, zarówno elementy otwarte, jak i zamknięte. Pozwoli to na wyeksponowanie najładniejszych rzeczy z naszej garderoby.

Jak układać ubrania?

Jest kilka sposobów na ułożenie ubrań. Najlepiej jest trzymać się zasady, że w zasięgu wzroku powinny znajdować się rzeczy do codziennego użytku w danej porze roku. Dobrze jest też posegregować je zgodnie z przeznaczeniem, czyli na te do pracy, po domu i eleganckie na jakieś wyjścia, czy imprezy. Kolejną zasadą jest grupowanie podobnych sztuk odzieży blisko siebie, czyli bluzki z krótkim rękawem, to jeden słupek lub półka, a obok te z długim rękawem. Warto również poukładać swetry razem, spodnie razem, bluzy razem itp. Ułatwi to wybór stroju każdego ranka i będziemy widzieć czego nam brakuje. Warto również zdecydować, co powiesić na wieszaki. Zazwyczaj są to koszule czy sukienki, albo rzeczy, które trudno się prasuje. Jednym ze sposobów, jest posegregowanie poszczególnych ubrań kolorystycznie np. wszystkie spodnie układamy od odcienia białego, po żółty, beżowy, czerwony, brązowy, aż do czarnych. To czasochłonne, ale też ładnie wygląda. Akcesoria takie, jak zegarki, biżuteria, paski czy okulary, coraz częściej znajdują się w eleganckich, ozdobnych pudełkach. Oczywiście możemy układać ubrania, jak chcemy, jednak bez dobrze zaaranżowanej szafy, nie uda nam się uzyskać porządku i funkcjonalności. Firma, która zajmuje się projektowaniem mebli to ATC MEBLE Tomasz Jabłoński z siedzibą w Reda przy ul. Obwodowa 35F. Warto skorzystać z pomocy i wiedzy fachowców, aby mieć w swoim domu idealną szafę na ubrania.

Opracowanie:
Reda, Obwodowa 35F
tel. 503 095 740
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz