Materiał Partnera

Idealna poduszka – dobry sen. Sprawdź jaką wybrać.

Idealna poduszka – dobry sen. Sprawdź jaką wybrać.

Wielu z nas często tuż po przebudzeniu narzeka na bóle szyi, odcinka szyjnego kręgosłupa czy po prostu ból pleców. Wprawia to nas w złe samopoczucie już od samego rana. Najprawdopodobniej winowajcą jest tutaj z pozoru nieistotna poduszka. Urządzając sypialnię skupiamy się głównie na wyborze łóżka i materaca. Warto jednak zastanowić się także nad rodzajem poduszki. Przecież sen powinien być dla nas relaksem i regeneracją. Jak sprawić, by był jeszcze bardziej komfortowy?

Wypełnienie ma znaczenie

Poduszka razem z materacem tworzy niezbędne elementy każdego łóżka. Tak samo jak materac, tak i poduszka może mieć różne wypełnienie. Od razu na myśl przychodzi ponadczasowe pierze, tak bardzo ukochane przez nasze babcie. To niewątpliwie jedno z najlepszych rozwiązań. Pierze i puch są tworzywami naturalnymi, więc idealnie sprawdzą się pod głową. Zapewniają miękkość oraz delikatność, a dodatkowo eliminują pocenie. Łatwo się je układa.  Dobrze, by ilość puchu była nieco większa niż pierza. Producenci, tacy jak firma Kami Katarzyny Porzegowiak zalecają wypełnienie pierzem gęsim. Informację tę z pewnością znajdziemy na metce. Poduszka z wyższej półki kryje w sobie piankę lub lateks. Ze względu na swoją elastyczność taka poduszka idealnie dopasowuje się do kształtu szyi i głowy, dając poczucie komfortu i odprężenia. Pianka termoelastyczna pod wpływem ciepła mięknie, dając optymalne podparcie kręgom szyjnych. Poduszki znane jako te zapamiętujące, wypełnione są pianką termoelastyczną, dostosowują się do indywidualnych potrzeb. Odpowiednie dla osób lubiących spać na boku, a także osób, które mają problemy z kręgosłupem. Nacisk ciała na poduszkę rozkłada się wówczas równomiernie zmniejszając ból.

Twardość i wysokość a pozycja snu

Wybierając poduszkę, powinniśmy zwrócić uwagę na ulubioną pozycję do spania:

  • Na brzuchu- poduszka miękka niska np. w kształcie motyla, zapewniająca właściwe podparcie.
  • Na boku- zapewniająca odpowiednie ułożenie kręgosłupa, która dopasowuję się do szyi, idealna będzie poduszka ergonomiczna. Twardość i wysokość poduszki, należy dobrać indywidualnie.
  • Na plecach – głowa musi znajdować się na jednej wysokości z tułowiem,
  • jeśli masz tendencje do zmiany pozycji w ciągu nocy, wybierz ergonomiczną poduszkę z pianki termoelastycznej.

  Na rynku dostępne są specjalne poduszki przeciwbólowe, eliminujące chrapanie, z jonami srebra lub skierowane dla kobiet w ciąży. Sklep Kami w Poznaniu posiada szeroką gamę poduszek, które z pewnością poprawią jakość i komfort snu każdego z nas. Pamiętajmy, że w łóżku człowiek spędza 1/3 życia. Warto więc zadbać o dobry materac i odpowiednią poduszkę.

  Opracowanie:
  Poznań, Obornicka 337
  tel. 887 880 780
  Oceń artykuł (0)
  0.0
  Komentarze
  Dodaj komentarz