Materiał Partnera

Hydroblasting – skuteczny sposób na walkę z korozją

Hydroblasting – skuteczny sposób na walkę z korozją
Ogniska korozji zdecydowanie mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie, w szczególności, jeżeli chodzi o elementy konstrukcyjne. Choć aluminium i stale nierdzewne wykorzystywane są coraz częściej, to ich stosunkowo wysokie koszty zakupu, uniemożliwiają stworzenie z nich wielkogabarytowych budowli. Stal standardowa narażona jest przede wszystkim na korozję środowiskową. Za pomocą jakich metod można pozbyć się jej pierwszych ognisk

Czym jest hydroblasting?

Dotychczas za najskuteczniejszą metodę usuwania korozji z powierzchni stalowych uważano technologię strumieniowo-ścierną. I choć rzeczywiście zapewniała ona zadowalające rezultaty, wiele do życzenia pozostawiała jej wydajność. Aby temu zaradzić, specjaliści z branży postanowili wdrożyć metodę usuwania rdzy za pomocą strumienia wody pod ogromnym ciśnieniem, oscylującym w granicach 2500 bar. Rozwiązanie takie niesie ze sobą szereg korzyści. Warto zacząć od tego, iż wykorzystanie tej technologii nie powoduje zapylenia powierzchni i otoczenia, a co za tym idzie, pozwala na prowadzenie prac w wielu miejscach jednocześnie.

Wysokociśnieniowe czyszczenie wodne umożliwia miejscowe, selektywne i precyzyjne usunięcie poszczególnych warstw starej powłoki malarskiej. Na wyjątkową uwagę zasługuje jednak fakt, iż strumień wody dociera do czyszczonej powierzchni z prędkością ponaddźwiękową. Gwarantuje to usunięcie różnego rodzaju niepożądanych zabrudzeń z najbardziej niedostępnych miejsc. Gdzie zatem technologia ta może znaleźć swoje wyjątkowe zastosowanie?

Hydroblasting – zastosowanie

Najlepsi specjaliści z USA oraz Europy są zgodni co do tego, że mówiąc o hydroblastingu, mamy do czynienia z technologią, zapewniającą najlepsze możliwe do osiągnięcia rezultaty. Idealnie sprawdzi się ona w przypadku czyszczenia konstrukcji stalowych i podczas usuwania ciężkich osadów technologicznych z instalacji przemysłowych. Służy także jako sposób na usunięcie betonu z konstrukcji żelbetonowych bez naruszania stanu technicznego zbrojenia. Jako że mowa tutaj o ciśnieniu wody wynoszącym 2500 bar, wykorzystanie hydroblastingu wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, nie tylko w zakresie precyzji wykonanej usługi, ale także w przypadku zdrowia i życia pracowników.

Dlatego właśnie, aby uniknąć ewentualnych problemów, wykonawstwo warto zlecić jedynie najlepszym usługodawcom, do których zdecydowanie zalicza się firma Navicor sp. z o.o., od lat uznawaną za jedną z najrzetelniejszych i najlepiej wyposażonych w skali całego województwa. Z technicznego punktu widzenia trzeba wspomnieć jeszcze o tym, iż decydując się na hydroblasting, prace zostaną przeprowadzone znacznie szybciej niż w przypadku rozwiązań konkurencyjnych.
Opracowanie:
Szczecin, Bronowicka 39
tel. 91 400 00 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz