Materiał Partnera

Hurtownie paliw – jak je wybierać?

Hurtownie paliw – jak je wybierać?

Paliwa, które oferują nam sprzedawcy różnią się nie tylko ceną, lecz również jakością. Decydując się na współpracę z hurtownią paliw powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych rzeczy. Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby jakość dostarczanego do nas paliwa była dobra, a sama cena nie była wygórowana. Poza tym wybierając odpowiednią dla nas hurtownie paliw warto zwrócić uwagę, czy oferuje ona dodatkowe usługi, jak np. transport paliw.

Cena i jakość paliwa, czyli najważniejsze czynniki

Nawiązując współpracę z hurtownią paliw ogromne znaczenie dla nas będą miały dwa czynniki. Są nimi oczywiście cena produktu oraz jego jakość. Wiadome jest, że osoba kupująca chce nabyć towar po jak najniższej cenie, jednakże w tej branży nie zawsze jest to opłacalne, ponieważ niska cena paliwa często wiąże się z jego słabą jakością, a to z kolei powoduje brak klientów, którzy najczęściej omijają stacje benzynowe, gdzie paliwo jest złej jakości. Dlatego ważne jest to, aby unikać podejrzanie niskich cen hurtowych paliwa. Duże lepszym rozwiązaniem jest zakup nieco droższego towaru, jeśli mamy pewność, że jego jakość jest znacznie lepsza.

Najlepiej by było, aby paliwa, w które się zaopatrujemy pochodziły z dużych i sprawdzonych rafinerii, bowiem ciszą się one dużym zaufaniem. Poza tym duże rafinerie nie ryzykowałyby sprzedawania paliw o niskiej jakości, ponieważ to mogłoby im zaszkodzić. Większą czujność należy zachować w sytuacji, gdy zaopatrujemy się w niewielkich hurtowniach, gdzie źródło paliwa jest trudne do zweryfikowania. Oczywiście nie zawsze jest tak, że mniejsi hurtownicy mają paliwa gorszej jakości, jednakże zawsze należy to sprawdzić. Kupując paliwa od hurtowni należy zadbać o to, byśmy otrzymali stosowne dokumenty będące poświadczeniem jakości produktów.

W trakcie wybierania hurtowni paliw duże znaczenie ma również to, co dokładnie znajduje się w ofercie. Najlepiej by było, aby jeden dostawca zaopatrywał nas we wszystkie typu paliwa, m.in. w. benzynę, czy olej napędowy.

Jakie dodatkowe usługi oferują hurtownie paliw?

Zazwyczaj współpraca z hurtownią paliw jest zawierana na długi czas, w związku z tym taka hurtownia staje się naszym partnerem biznesowym. W takiej sytuacji nie możemy zwracać uwagi tylko i wyłącznie na cenę oraz jakość produktów. Duże znaczenie ma także to, czy dana hurtownia paliw oferuje dodatkowe usługi. Jedną z takich usług może być dostarczanie paliwa do klienta. Usługi transportowania paliw do swoich klientów oferuje między innymi firma Cryspol z Lisiego Ogona w województwie Kujawsko-Pomorskim. Niektóre hurtowe oferują transport paliwa zarówno do klientów korporacyjnych, jak i klientów indywidualnych, którzy poszukują tylko źródła tańszego paliwa. Taka postawa świadczy o tym, że dla hurtowni ważny jest klient biznesowy i indywidualny.

Hurtownie paliw umożliwiają także system tankowania na chip. Z tego rozwiązania najczęściej mogą korzystać tylko firmy. System ten polega na tym, że każde tankowanie jest notowane na karcie, co ułatwia cały proces.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz