Materiał Partnera

Hurtowa sprzedaż paliw. Komu jest dedykowana?

Hurtowa sprzedaż paliw. Komu jest dedykowana?

Do hurtowego zakupu różnego rodzaju materiałów i produktów zachęcają nas przede wszystkim ich korzystne ceny. Często dodatkowo oszczędzamy na transporcie. Nie wszyscy wiedzą, że hurtowo możemy kupować także paliwa, które kojarzymy głównie z tankowaniem samochodów na stacji benzynowej. Komu – poza firmami transportowymi – dedykowana jest hurtowa sprzedaż paliw?

Firmy budowlane, wypożyczalnie maszyn i sprzętów

Hurtowa sprzedaż paliw dedykowana jest między innymi dużym firmom budowlanym, które korzystają z maszyn. Paliwami płynnymi zasilane są na przykład koparki, koparko-ładowarki, ładowarki, walce drogowe, różnego rodzaju wozidła, podnośniki nożycowe i teleskopowe, czy dźwigi. Paliwami płynnymi zasilane są także mniejsze sprzęty, takie jak agregaty prądotwórcze, bez których często trudno obejść się na budowie, agregaty spawalnicze, nagrzewnice, pompy, czy przewoźne sprężarki. Firmy budowlane, które podejmują się realizacji dużych projektów (często kilku jednocześnie), inwestują we własne maszyny i sprzęty, gdy pozwala im na to budżet. Jest to rozwiązanie opłacalne, podobnie jak zakup paliwa w hurtowni właśnie do tych urządzeń. Mniejsze firmy, szczególnie te, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku, chętnie decydują się na korzystanie z ofert wypożyczalni maszyn i sprzętów budowlanych, ponieważ inwestycja we własny sprzęt jest w tej fazie rozwoju firmy nieopłacalna lub niemożliwa. Wypożyczalniom maszyn i sprzętów budowlanych również dedykowana jest hurtowa sprzedaż paliw.

Jednostki zarządów usług komunalnych i klienci indywidualni

Hurtowa sprzedaż paliw dedykowana jest także jednostkom zarządów usług komunalnych (miejskich, powiatowych, gminnych). To na przykład jednostki, które zajmują się konserwacją oraz utrzymaniem zieleni miejskiej i nieczynnych cmentarzy, budową oraz renowacją małej architektury na terenach zielonych, opieką nad pomnikami, tablicami pamiątkowymi. Paliwem zasilane są nie tylko samochody, którymi przemieszczają się pracownicy jednostek zarządu usług komunalnych, ale także różnego rodzaju sprzęty, które stanowią ich narzędzia pracy, np. spalinowe kosiarki, czy podkaszarki. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Nazali Naft Hurt-Detal Mirosława Nazar, z hurtowej sprzedaży paliw mogą korzystać także duże firmy ogrodnicze, czy rolnicy, którzy do swojej pracy używają ciągników, traktorów, ładowarek, spalinowych wielkogabarytowych kosiarek itd. Z hurtowni paliw korzystają także klienci indywidualni, kupując przede wszystkim olej opałowy. Instalacje grzewcze zasilane lekkim olejem opałowym stają się coraz popularniejsze przede wszystkim dlatego, że to rozwiązanie wygodniejsze niż np. kotły opalane węglem.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz