Materiał Partnera

Houseboat – jachty pod wynajem do kilkudniowych wodnych wojaży

Houseboat – jachty pod wynajem do kilkudniowych wodnych wojaży

Dzisiaj nie tylko w krajach śródziemnomorskich, czy też nad Bałtykiem, popularne jest wypożyczanie jachtów, którymi można przemierzać akweny nawet przez kilka dni. Świetne oferty, z których od lat korzysta tysiące osób, przygotowały również mariny mazurskie. To właśnie Kraina Tysiąca Jezior, przyciąga dzisiaj rodziny i grupki znajomych, które posiadają licencję na obsługiwanie houseboatów, bądź też które zatrudniają na kilka dni profesjonalnych marynarzy. Wszystko po to, aby przeżyć niezwykłą przygodę!

Czym są houseboaty?

Za houseboaty uznaje się jednostki pływające w wersji jachtów, które mogą mieć nawet 8 metrów długości. Wiele z takich łodzi jest w stanie zabrać na pokład, nawet na kilkudniową podróż 8-osobową załogę. Sprzyja to wynajmowaniu ich przez rodziny, grupki pracownicze, czy też paczki znajomych, a nawet przez zespoły badawcze, np. ornitologiczne. Jeśli chodzi zaś o houseboaty, które można spotkać w środowisku polskim, między innymi na jeziorach mazurskich, warto wiedzieć, że mogą to być jachty typu Nautika 1000 Soley, które wykonane są w technologii maszynowej. Tego typu łodzie wyposażone są bowiem w czterocylindrowe silniki o mocy 50 KM, w dwa stery strumieniowe (dziobowy i rufowy), a także w zaawansowaną elektronikę, sprzyjającą bezpiecznemu żeglowaniu. Jeśli chodzi zaś o komfort jachtu Nautika 1000 Soley, warto wiedzieć, że posiadają one windę kotwiczną, trzy kabiny zamykane i salon, kabinę WC, radio, system grzewczy, lodówkę, pełne wyposażenie niezbędnych akcesoriów gospodarstwa domowego, a także telewizor, czy ploter z mapami, również wędkarskimi oraz echosondę! To pokazuje zaś, że region Mazur jest przygotowany na odwiedziny nawet najbardziej wymagających „wilków morskich”.

Gdzie na Mazurach wynająć houseboaty?

Większość wypożyczalni jachtów i marin na Mazurach oferuje łodzie żaglowe. W bardziej znanych kurortach takich, jak Giżycko, można jednak wynająć większe jednostki, w niesamowicie okazyjnych cenach. Już za nawet 650 złotych można wypożyczyć na kilka dni Nautikę 1000 Soley, wraz z pełną obsługą portową! Taką ofertę przedstawia firma BEŁBOT YACHT CHARTER, która słynie w całym regionie. Jej właściciel – Marian Bełbot – powołał wypożyczalnię do życia już w 1977 roku, a to pozwoliło na rozwinięcie całego własnego portu i floty jachtów – jest ich ponad kilkadziesiąt (żaglowych i motorowych) – a także na organizowanie corocznych zawodów żeglarskich Regat Bełbot Cup! Chcesz wziąć w nich udział? Koniecznie odwiedź stronę firmową BEŁBOT YACHT CHARTER.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz