Materiał Partnera

Hotel blisko centrum – udany „city break”

Hotel blisko centrum – udany „city break”

„City break” to coraz popularniejszy trend wśród turystów. To krótkie, ale intensywne, często weekendowe wypady do ciekawych miast. Żeby były naprawdę udane, warto zdecydować się na najlepszy hotel.

Krótko i intensywnie

Krótkie, weekendowe wyjazdy mają dać nam chwilę oddechu, pozwolić na zmianę perspektywy i naładowanie akumulatorów. Żeby taka wyprawa była prawdziwym, wartościowym wypoczynkiem, a nie szalonym maratonem od zabytku do zabytku, trzeba odpowiednio się do niej przygotować. Wadą i jednocześnie zaletą tak zwanych „city break” jest ograniczony czas. Spędzając w odwiedzanym przez nas miejscu zaledwie dwie lub trzy doby nie poznamy wszystkich jego uroków, ale świadomość tego, że już za kilka dni wracamy do domu, może też wpłynąć na nas motywująco – jeśli będziemy cieszyć się każdą chwilą, nawet niedługi wyjazd może okazać się niezapomniany.

Swego nie znacie…

Wiele osób, planując kilkudniowy wyjazd, w ogóle nie bierze pod uwagę polskich atrakcji. Wynika to nie tylko z ciekawości świata, ale też z coraz większej dostępności zagranicznych wyjazdów. Zanim jednak zdecydujemy się na kolejną zagraniczną wyprawę, warto lepiej poznać polskie miasta. Ich piękno i różnorodność mogą nas naprawdę zaskoczyć. Nie trzeba poświęcić wiele czasu, żeby w Polsce znaleźć zakątki, które zachwycają. Modnym i wyjątkowym miastem, docenianym zarówno przez polskich, jak i zagranicznych turystów, jest ostatnio Wrocław. Szczególnej popularności przydał mu piastowany niedawno tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Zróżnicowana architektura, bogata oferta turystyczna i rekreacyjna oraz mnogość różnorodnych zabytków mogą sprawić, że kiedy przyjedziemy do Wrocławia tylko na weekendowy wypad, zapragniemy zostać tu znacznie dłużej. Stolica Dolnego Śląska jest doskonale przygotowana na przyjazd turystów, łatwo znaleźć tu atrakcje dla dzieci i dorosłych, ciekawą restaurację i dobry hotel blisko centrum – słowem wszystko to, co pozwoli zorganizować udany wyjazd.

Jak zaplanować wyjazd?

Planując krótki wypad, trzeba przygotować się do niego inaczej niż do kilkutygodniowych wczasów. Dysponując zaledwie kilkoma dniami w miejscu, które zdecydujemy się odwiedzić, warto zadbać o to, by nic nas niepotrzebnie nie spowalniało. Przed wyjazdem dobrze jest przygotować listę miejsc, które najbardziej chcemy zobaczyć – nie przepisujmy jednak całego przewodnika! Wybierzmy tylko kilka atrakcji, które naprawdę nas interesują, tak, by zostało jeszcze trochę czasu na spontaniczne decyzje i odkrywanie miasta na własną rękę. Taka lista pozwoli nam wyznaczyć odpowiednią trasę zwiedzania. Decydując się na zaledwie kilka najciekawszych atrakcji, unikniemy też niepotrzebnego zmęczenia i bardziej docenimy każdą z nich. Jeśli jedziemy razem z rodziną czy przyjaciółmi, warto przed wyjazdem wspólnie przedyskutować, co chcemy zobaczyć. Dzięki temu powstanie wspólna, wyjątkowa trasa, która każdemu uczestnikowi wycieczki przyniesie wiele radości. Jeżeli planujemy zwiedzanie z przewodnikiem, warto umówić się z nim jeszcze przed dotarciem na miejsce. W Internecie z łatwością znajdziemy osobę, która sprosta naszym oczekiwaniom. Także w sieci możemy sprawdzić ceny i zarezerwować bilety na większość płatnych atrakcji. Dzięki temu nie będziemy musieli niepotrzebnie stać w kolejkach do kasy. Z wyprzedzeniem warto też zarezerwować miejsce w hotelu. Podczas krótkich wyjazdów szczególnie powinno nam zależeć na komforcie – dlatego warto wybrać miejsce w dogodnej lokalizacji, w którym będziemy mogli dobrze wypocząć po zwiedzaniu. Najważniejsze, żebyśmy rano byli wyspani i pełni energii. Szukając noclegu warto zwrócić uwagę na miejsca, które dysponują własną restauracją – dobra kuchnia na miejscu to także spora oszczędność czasu.

Dobra baza

Decydując się na przykład na wyjazd do Wrocławia, warto znaleźć hotel, który pozwoli nam zarówno wypocząć, jak i cieszyć się urokami miasta. Dobrym wyborem na kilkudniowy wyjazd będzie skorzystanie z oferty Haston City Hotel. To cieszące się znakomitą opinią miejsce pozwoli zarówno spędzić spokojny, przyjemny wieczór w pokoju hotelowym, jak i łatwo dotrzeć do wszystkich miejskich atrakcji. Będzie naszą bazą, w której po całym dniu zwiedzania z powodzeniem naładujemy akumulatory. Haston City Hotel leży w pięknej, malowniczej dzielnicy, przy głównej trasie wyjazdowej z Wrocławia do Poznania. Hotel jest oddalony od kipiącego atrakcjami centrum tylko 4 kilometry. Duży wybór pokojów i apartamentów pozwala znaleźć propozycje odpowiadające każdym potrzebom. Zaletą jest też restauracja hotelowa. Smaczny posiłek da nam energię do poznawania miasta. Starannie przygotowane menu szefa kuchni to propozycja dla smakoszy gotowych do kulinarnych podróży – przekonuje pracownik hotelu. W dobrym hotelu znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy, by nasz „city break” był udany.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz