Materiał Partnera

Hostele w Warszawie. Propozycje tanich noclegów

Hostele w Warszawie. Propozycje tanich noclegów

Jeżeli planujesz niskobudżetowy wyjazd do innego miasta, chcesz je zwiedzić albo spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi i przenocować za niewielkie pieniądze, warto, abyś skorzystał z taniego noclegu w hostelu. Na mapie Warszawy jest ich naprawdę mnóstwo. Chociaż ich oferty są do siebie zbliżone, to właściciele hosteli wykazują się dużą kreatywnością i prześcigają w pomysłach po to, aby każdy gość był w pełni usatysfakcjonowany.    

Czym jest hostel?

Hostel oznacza schronisko lub noclegownię. Nie wiem, czy wiesz, ale pierwszy hostel w postaci schroniska młodzieżowego powstał u naszych sąsiadów w Niemczech w 1912 r. Jego idea jest podobna jak w przypadku hotelu, tzn. jest to miejsce, w którym możesz przenocować, zjeść za opłatą śniadanie, a także skorzystać z innych udogodnień. Zasadnicza różnica pomiędzy hostelem a hotelem sprowadza się do standardu. Założenie jest takie, że pobyt w hostelu jest tańszy. Goście są kwaterowani w kilku lub wieloosobowych pokojach, często wyposażonych w łóżka piętrowe. Nocujący korzystają z części wspólnych jak łazienka, kuchnia, sala telewizyjna etc. Bywa, że hostele oferują również apartamenty z łazienkami i pokoje jednoosobowe. Cechą charakterystyczną jednak tego typu obiektów jest możliwość wynajęcia łóżka w pokoju wieloosobowym. Jeżeli Ci to nie przeszkadza, to miejsce stworzone wprost dla Ciebie!

Kto zazwyczaj korzysta z usług hostelu?

Jak wskazuje właściciel hostelu Lwowska 11 w Warszawie, który mieści się w samym centrum stolicy przy ul. Lwowskiej: Z usług hostelu korzystają osoby w różnym wieku, ale najczęściej są to studenci studiów zaocznych, przyjeżdżający do miasta, w którym studiują na zajęcia. Wśród odwiedzających są również osoby podróżujące, często obcokrajowcy, nazywane backpackerami, tj. turyści wędrujący z plecakiem na plecach, zazwyczaj młodzi i dysponujący niewielkim budżetem. Ta ostatnia grupa klientów chce bardziej poczuć klimat danego miasta, być bardziej w jego centrum. Hostele zazwyczaj zlokalizowane są jako dogodne węzły komunikacyjne, w najpopularniejszych i najbardziej interesujących turystycznie dzielnicach miasta, aby osoby je odwiedzające miały wszystkie atrakcje wprost na wyciągnięcie ręki. Hostel doskonale zatem spełnia ich oczekiwania.

Dodajmy, że backpacking stał się w obecnych czasach sposobem na życie. Hostele dzięki ofercie tanich noclegów i wspólnym częściom socjalnym pozwalają na integrację i poznanie obcych kultur, co wpisuje się w ideę podróżowania w ten sposób.  

Co jeszcze oferuje hostel?

Tani nocleg w hostelu to nie jedyny jego atut. Hostele oferują często możliwość korzystania z darmowego Internetu, palarni, całodobowej recepcji, dzięki czemu możliwe jest zameldowanie o każdej dogodnej porze, a także przechowują bagaże. Hostele, aby zapewnić swoim gościom bezpieczeństwo, czasem mają monitoring, ochronę, są zamykane na noc oraz oferują szafki zamykane na klucz. Będziesz zatem spokojny o swój bagaż.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz