Materiał Partnera

Hodowla krewetek w domu

Hodowla krewetek w domu

Szukając oryginalnego hobby możemy wybrać hodowlę krewetek, które są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Docenią je akwaryści, ale i osoba, która wcześniej nie miała do czynienia z hodowlą rybek w akwarium. To bardzo ciekawe stworzenia, które nie potrzebują skomplikowanych zabiegów, ale warto uzbroić się w wiedzę jak o nie prawidłowo zadbać.

Shrimpland to miejsce, w którym zaopatrzą się Państwo w piękne i kolorowe krewetki. Naszą specjalnością jest ich hodowla i sprzedaż. Fascynujące wielobarwne stworzenia w różnych rozmiarach to ciekawy sposób na wzbogacenie już posiadanego akwarium lub rozpoczęcie przygody z hodowlą tych zwierząt w domowych warunkach.

Krewetki w domu

Krewetki podbijają serca wszystkich wielbicieli akwarystyki oraz majestatycznych stworzeń żyjących w wodach tego świata. To skorupiaki, które zachwycają oryginalnym wyglądem, kolorystyką oraz zachowują się w bardzo ciekawy sposób. Jednak zwłaszcza, jeśli nie hodowaliśmy nigdy wcześniej tych zwierząt, warto poznać ich wymagania i potrzeby, aby długo cieszyć się ich obecnością w naszym domu. Dziś występuje wiele gatunków krewetek idealnych do hodowli, ale osobom zaczynającym pracę z tymi zwierzętami polecane są przede wszystkim krewetki z rodzin Neocardidina lub Caridina. Warto zwrócić uwagę na krewetki Red Cherry lub Red Rili, które uważane są za łatwe w pielęgnacji i rozmnażanie ich nie sprawia większej trudności, co przydatne jest, gdy myślimy o hodowli tego gatunku. Co ważne, w jednym akwarium można trzymać różne gatunki krewetek (po uprzednim sprawdzeniu, które się ze sobą nie krzyżują) oraz krewetki razem z rybami. Warto jednak wybierać rybki o niewielkich rozmiarach i najlepiej roślinożerne jak neonki, które razem z kolorowymi krewetkami stworzą piękny podwodny świat. Akwarium z takimi mieszkańcami to idealne rozwiązanie, gdy szukamy czegoś, co ukoi nasze nerwy oraz odpręży po długim dniu w pracy!

Niezbędne wyposażenie

To, co sprawia, że krewetki są tak popularne to nie tylko ich piękny wygląd. To także fakt, że nie wymagają one dużych przestrzeni. Dla kilku skorupiaków idealne będzie 8-10 litrowe akwarium. Choć jak w przypadku rybek należy pamiętać, że im więcej osobników tym większy powinien być zbiornik. Konieczny jest zakup filtra, najlepiej takiego, który nie hałasuje i wyposażony jest w gąbkę, co uniemożliwi zassanie mniejszych osobników. Na dno akwarium można wysypać drobny żwirek, w którym krewetki będą mogły kopać. Można dodać kamienie lub korzenie, oraz rośliny, w których będą mogły chować się w okresie zrzucania pancerza. Krewetki nie lubią mocnego światła, ale może się ono przydać roślinom, więc warto zainstalować oświetlenie na przykład typu LED. Nie można zapominać o pożywieniu. Podstawę ich diety stanowią glony, suszone liście drzew, suszone pokrzywy, a także jarmuż czy szpinak. W naszym sklepie znajdą Państwo całe potrzebne wyposażenie, pożywienie oraz najpiękniejsze gatunki krewetek!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz