Materiał Partnera

Hel do balonów - gaz inny niż wszystkie.

Hel do balonów - gaz inny niż wszystkie.

Hel to gaz szlachetny, który jest drugim co do częstotliwości występowania pierwiastkiem we wszechświecie. Jest on lżejszy od powietrza, a także, bezbarwny, nie posiadający zapachu ani smaku. Dodatkowo jego niepalność, niska temperatura wrzenia i wiele innych właściwości sprawia, że znalazł on uznanie zarówno w wielu „poważnych” gałęziach przemysłu, jak i w tych bardziej rozrywkowych branżach, jak choćby jako gaz do napełniania balonów.

Dlaczego hel

Nie da się ukryć, że spośród wielu zastosowań, to właśnie pompowanie balonów helem, jest jednym z pierwszych, które przychodzi nam do głowy, gdy pomyślimy o tym pierwiastku. Fakt, że jest on lżejszy od powietrza sprawia, iż dąży on do wyniesienia się ponad powietrze, a robi to na tyle energicznie, że powoduje również wynoszenie dostatecznie wypełnionych lekkich powłok. Można nim praktycznie napełnić każdy balon, czy każdy inny tego typu materiał, który jest na tyle szczelny, aby utrzymać hel w środku i wykorzystać właściwość tego gazu. Balony na hel to bardzo popularne elementy, które możemy spotkać jako dekorację sali weselnej, urodzin czy innych imprez okolicznościowych. Często dostępne są również podczas festynów czy festiwali. Warto także pamiętać, że hel do pompowania, znajduje także zastosowanie w szeroko pojętej reklamie (balony reklamowe
o różnych kształtach).

Przechowywanie helu

Hel do balonów przechowywany i udostępniany jest w specjalnych pojemnikach o różnych pojemnościach, poczynając od butli jednorazowych, na butlach wielorazowych skończywszy. Butle z helem wykonane są najczęściej ze stali i zawierają w sobie gaz sprężony pod ciśnieniem. Praktycznie każdy tego typu pojemnik zaopatrzony jest w zawór, który umożliwia prawidłowe korzystanie z butli. Balony napełniamy za pomocą załączonego do butli reduktora z odpowiednią końcówką. Warto także pamiętać, że tego typu pojemniki zakupione lub wypożyczone w wyspecjalizowanych firmach, takich jak Jula Gas Artur Gąsiorowski, posiadają odpowiednie certyfikaty oraz plomby i zabezpieczenia, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu. Niezmiernie ważne jest także właściwe przechowywanie butli z helem. Należy je przede wszystkim umieszczać z dala od źródeł ognia i ciepła, a w upalny dzień nie pozostawiać ich w nasłonecznionym samochodzie. Wynika to z faktu, że co prawda hel jest substancją niepalną, jednak narażenie butli na działanie wysokiej temperatury sprawi, że wytworzy się niebezpieczny wzrost ciśnienia, a w konsekwencji nawet ich uszkodzenie i rozerwanie. Podobnie jest w przypadku działania nadmiernej wilgoci, która może spowodować rdzewienie oraz bardzo niebezpieczne rozszczelnienie pojemnika. Warto także pamiętać, że stosunkowo delikatną częścią butli jest jej zawór, a co za tym idzie i na ten element musimy zwrócić uwagę na każdym etapie użytkowania.

Butle z helem to wygodne i bezpieczne urządzenie, dzięki któremu pompowanie balonów przebiegnie sprawnie i szybko, a zaoszczędzony czas będziemy mogli spożytkować na inne, ważniejsze czynności. Nie należy przy tym jednak zapominać o zasadach bezpiecznego użytkowania i przechowywanie tego typu substancji.

Opracowanie:
Czerwionka-Leszczyny, Furgoła 171
tel. 797 119 297
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz