Artykuł sponsorowany

Gusma Spawalnictwo — Do czego wykorzystywana jest technika spawania MIG/MAG?

Gusma Spawalnictwo — Do czego wykorzystywana jest technika spawania MIG/MAG?

W przypadku produkcji wyrobów metalowych stosowane są różnego rodzaju urządzenia spawalnicze, dzięki którym możliwe jest dokonanie trwałych i estetycznych połączeń metalu wcześniej przygotowanego materiału roboczego. W zależności od rodzaju metalu stosuje się różne techniki spawania tak jak w zakładzie produkcyjnym Gusma Spawalnictwo. W przypadku aluminium zalecane jest użycie migomatu. Jakie są zalety jego stosowania?

Jakie są techniki spawania stosowane przy produkcji wyrobów metalowych?

W procesie wytwarzania elementów metalowych kluczowym jest dobór metody łączenia metali i techniki spawania. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Gusma Spawalnictwo:

Odpowiedni wybór urządzenia spawalniczego w połączeniu z precyzją i doświadczeniem spawacza pozwoli dobrać właściwy rodzaj pracy, spoiwo i czas niezbędny do stopienia i trwałego zespolenia fizycznego materiałów, co przekłada się na estetykę pracy oraz wytrzymałość powstałej konstrukcji.

Z informacji uzyskanych od naszego rozmówcy wynika, że w zależności od tego, skąd pochodzi wykorzystywana energia cieplna, mówi się o spawaniu elektrycznym, gazowym, laserowym, terminowym, hybrydowym czy też łączącym wspomniane metody. Przy produkcji komponentów z metali, w firmach takich jak Gusma Spawalnictwo, które od 1986 roku świadczy usługi spawalnicze, często wykorzystywany jest pierwszy rodzaj spajania, poprzez zespalanie krytym łukiem, elektrodami otulonymi MMA, łukową nietopliwą elektrodą TIG, czy spawanie w osłonie gazowej MIG/MAG. To właśnie ostatnia metoda z wykorzystaniem tzw. migomatu sprawdza się do łączenia niezależnych metali jak aluminium, miedź i ich stopów.

Jakie są zalety spawania migomatem?

Używanie migomatu do spawania aluminium pozwala uzyskać wysoką wydajność procesu oraz dobrać jakość spoiny do rodzaju, grubości obrabianego materiału, w tym pracy na różnych płaszczyznach. Możliwość zautomatyzowania procesu umożliwia zapewnienie stabilności działań i powtarzalności wyników, co ważne jest m.in. przy produkcji seryjnej.



Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz