Materiał Partnera

Gry towarzyskie gwarancją udanej imprezy

Gry towarzyskie gwarancją udanej imprezy

Spotkania ze znajomymi to czas zabawy i relaksu. Organizując je, chcemy zapewnić rozrywkę sobie i naszym przyjaciołom. Doskonałym sposobem na to są rozmaite gry towarzyskie. Poprzez zdrową rywalizację Wywołują wiele pozytywnych emocji. Wprowadzają świetną atmosferę i czynią z nas dobrych gospodarzy. Jak zatem zadbać o uśmiech zaproszonych gości i jakie gry wybrać?

Bilard sposobem na nudę

Aktywność sportowa to nie zawsze ogromny wysiłek fizyczny, wymagający świetnej kondycji. Niezwykle popularna na całym świecie jest gra, która porusza naszą wyobraźnią – bilard. Na specjalnie przygotowanym, obszytym wysokiej jakości suknem stole ustawia się kolorowe kule, znane potocznie jako bile. Gracz za pomocą kija uderza w nie tak, aby w określonej kolejności wpadły do umieszczonych na krawędziach stołu łuz, czyli kieszeni. Bilard jest dyscypliną bardzo powszechną, a jego niewątpliwie bogata historia czyni go jednym z ważniejszych sportów. Niekoniecznie trzeba go jednak uprawiać w wyspecjalizowanych klubach. Odpowiednie stoły i akcesoria do gry oferuje firma Bil-Cup Szymon Sikora. Dzięki temu z powodzeniem można zainstalować wszystkie niezbędne elementy i cieszyć się bilardową zabawą w domu. Jest to także świetna rozrywka na imprezach – nasi znajomi z pewnością będą chcieli spróbować swoich sił. Możliwość gry wieloosobowej sprawia, że bilard stanowi doskonały dodatek do spotkań z przyjaciółmi. Zabawa może się nawet przerodzić w profesjonalne zajęcie. Od wielu lat są bowiem organizowane turnieje na całym świecie, na których uczestnicy walczą zazwyczaj w kilku lub kilkunastu różnych odmianach gry w bilard. Te najpopularniejsze to tzw. „ósemka”, snooker i bilard artystyczny.

Trafić w dziesiątkę   

Co jednak w przypadku, gdy nasz dom bądź mieszkanie nie pozwala na zamontowanie sporych rozmiarów stołu bilardowego? Okazuje się, że gry towarzyskie mogą być toczone na małej przestrzeni. Doskonałym na to przykładem są lotki, znane też jako darty lub rzutki. Wystarczy powiesić na ścianie specjalną tarczę, w którą trafia się wspomnianymi lotkami. To właśnie między innymi w tej grze pojawia się określenie strzału w dziesiątkę – oznacza rzut w sam środek tablicy. Ta z kolei podzielona jest na 20 pól w kształcie trójkątów. Są one ponumerowane, a punkty zdobywa się poprzez redukowanie ustalonego wyniku aż do zera, dzięki trafianiu w odpowiednie pola. To świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. Lotki są gwarancją dobrej zabawy i nie wymagają dużo miejsca, jest to więc doskonała propozycja na każdą imprezę. Warto w oczach zaproszonych gości być jak najlepszym gospodarzem, a wspomniane gry towarzyskie na pewno zapewnią nam taki tytuł.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz