Artykuł sponsorowany

Groomer – wszystko, co powinieneś wiedzieć o psim fryzjerze

Groomer – wszystko, co powinieneś wiedzieć o psim fryzjerze

Mimo, że jeszcze kilka lat temu mało kto o nim słyszał, to zawód groomera obecnie zyskuje na popularności w bardzo szybkim tempie. Wynika to między innymi z faktu, że coraz chętniej dbamy o swoje domowe zwierzęta – poświęcamy im coraz więcej czasu, dbamy o jakość podawanej karmy, regularnie kontrolujemy stan zdrowia, a także poddajemy specjalnym zabiegom pielęgnacyjnym. Czym dokładnie zajmuje się groomer i jak wybrać odpowiedniego dla naszego psa?

Kim jest groomer?

Nazwa tej profesji wywodzi się od angielskiego słowa “to groom” oznaczającego szczotkowanie. Już samo to pojęcie sugeruje, czym dokładnie zajmuje się psi fryzjer – bo właśnie o niego chodzi. Jego zadania koncentrują się na pielęgnacji sierści, może to być m.in. mycie, strzyżenie, czesanie, trymowanie (czyli usuwanie martwej sierści) czy modelowanie. Do tego wykorzystuje odpowiednie kosmetyki i techniki cięcia. Wśród swoich usług groomerzy często oferują także:

  • Rozczesywanie kołtunów.
  • Przycinanie pazurów.
  • Czyszczenie uszu i depilacja kanału słuchowego.
  • Pozbywanie się insektów (pcheł, kleszczy).
  • Mycie zębów i ściąganie kamienia nazębnego.
  • Doradztwo klientom w kwestii pielęgnacji psów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze groomera?

W każdym większym mieście możemy znaleźć salony oferującego zabiegi pielęgnacyjne dla psów. W niektórych miastach jest ich naprawdę sporo! Jak poradzić sobie z bogatą ofertę i wybrać dobrze? Czy jest jakiś sposób, żeby ocenić profesjonalizm groomera jeszcze przed powierzeniem psa w jego ręce? Na pewno musisz zwrócić uwagę na:

  • Podejście fryzjera dla psów — koniecznie weź to pod uwagę, jeśli nie wykazuje on zainteresowania stanem psa, nie poświęca mu uwagi, nie jest do niego nastawiony przyjaźnie i nie pyta o żadne szczegóły dotyczące zwierzęcia, to nie jest dobry znak. Najprawdopodobniej to osoba nastawiona tylko na pieniądze, a nie dobro zwierząt.
  • Wyposażenie salonu — warto zwrócić uwagę na szczegóły, stan nożyczek i trymerów, wielkość wanny do kąpania zwierząt.
  • Czystość salonu – to bardzo ważna kwestia, przecież nie chcemy, żeby nas psiak zaraził się czymś podczas zabiegów.
  • Klatki – absolutnie nie powinny pojawiać się u psiego fryzjera! W profesjonalnych salonach jest to nie do pomyślenia, aby zamknąć psa w klatce po zabiegach, aby tam czekał na właściciela.

Do wyboru salonu groomerskiego warto się przyłożyć i poświęcić temu odpowiednią ilość czasu. Znalezienie odpowiedniego miejsca dla naszego pupila da nam nam duży komfort i pozwoli bez żadnych obaw powierzyć psa w ręce specjalisty. Wysokiej jakości usługi tego typu świadczy Psi Fryzjer Katarzyna Sienkowicz z Sieradza, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zawodzie oraz wiele certyfikatów i ukończonych kursów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz