Materiał Partnera

Grawerowanie laserowe jako szybka forma znakowania

Grawerowanie laserowe jako szybka forma znakowania

Każda firma ma własną identyfikację, dzięki której odróżnia się od innych działających na rynku. To powoduje, że niezbędne jest przygotowanie własnych wizytówek, identyfikatorów czy tabliczek oznaczeniowych. Najlepiej, jeśli są one wykonane z trwałych materiałów i w taki sposób, aby były zapamiętane przez potencjalnych klientów. Świetnie w tym przypadku sprawdza się grawerowanie, które pozwala na przygotowanie nietuzinkowych materiałów do firmy.

Typy grawerowania laserowego

Grawerowanie to proces, który pozwala przy użyciu specjalnych urządzenia do grawerowania wykonać precyzyjne wycinanie rysunków, napisów w takich tworzywach jak metal, drewno czy papier. Jedną z najpopularniejszych form grawerowania jest obecnie grawerowanie laserowe. Istnieją dwa typy grawerowania laserowego. Pierwszym z nich jest grawerowanie rastrowe. W tym przypadku grafika jest złożona z pikseli, a następnie grawerowana wiersz po wierszu i punkt po punkcie. W przypadku grawerowania wektorowego grafika składa się z linii i krzywych. Są one odczytywane przez laser „wektor po wektorze” i jednocześnie grawerowane na podłożu. Grawerowanie rastrowe najlepiej sprawdza się w przypadku liter, obrazów, pieczątek lub grawerunków w drewnie. W realizacjach, gdzie trzeba wykonać tylko cienkie linie warto zastosować szybsze grawerowanie wektorowe.

Zalety grawerowania laserowego

Grawerowanie laserowe znajduje zastosowanie w wielu realizacjach, szczególnie, jeśli mają zostać wykonane napisy, pieczątki, znaki promocyjne czy certyfikaty i trofea. Wiązka laserowa jest uniwersalnym narzędziem do różnych materiałów, takich jak drewno, szkło, MDF, tkaniny, karton, papier, foli, metale i wiele innych. Dzięki możliwości grawerowania w różnych materiałach można uzyskać zindywidualizowane produkty, które idealnie sprawdzą się, jako promocja firmy podczas targów czy spotkań z klientami. Grawerowanie laserowe daje wysoką precyzję wykonania oraz szybkość realizacji. Dzięki bezkontaktowej obróbce materiału laserem odpadają dodatkowe koszty narzędzi do cięcia i wiercenia, przez co wykonanie materiałów promocyjnych techniką laserową znacznie bardziej się opłaca. Dodatkowo dzięki grawerowaniu laserowemu możliwa jest produkcja mniejszych partii, a nie dużych zamówień.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz