Artykuł sponsorowany

Grawerowane medale jako pamiątka uroczystego wydarzenia

Grawerowane medale jako pamiątka uroczystego wydarzenia

Aby podkreślić rangę różnych wydarzeń, takich jak imprezy sportowe, a także rocznice, nadanie tytułów naukowych, czy spotkania na wysokim szczeblu warte uwiecznienia pamiątką – często wręcza się ich uczestnikom medale pamiątkowe lub okolicznościowe. Możliwości wyboru technologii wykonania medali są ogromne, więc ich wybór należy dostosować do rodzaju okazji.

Różne okazje do zdobycia pięknego pamiątkowego medalu

Medale mogą mieć bardzo różny charakter. Począwszy od szkolnych, czy nawet przedszkolnych imprez sportowych i konkursów naukowych, przez profesjonalne zmagania sportowe, czy okazje rocznicowe, aż po narodowe ordery za różnego rodzaju zasługi. Warto, by medal upamiętniający taką okoliczność był trwałą pamiątką niosącą dumę i radość dla jego zdobywcy.

W przypadku młodych zdobywców medali warto postawić na medale lekkie, aluminiowe. Mogą być kolorowe, malowane farbami, albo grawerowane, ażurowe. Ważne, by były trwałe i efektowne. Uczniowie starszych roczników szkół podstawowych i szkół średnich często otrzymują odlewane albo grawerowane medale na przykład za uzyskanie tytułu laureata konkursu przedmiotowego, albo olimpiady przedmiotowej. Dygnitarzom miejskim wręcza się medale pamiątkowe z okazji rocznicy założenia miasta, podobne okazje zdarzają się też na uczelniach. Taki element oprawy wydarzenia zawsze dodaje mu prestiżu i znaczenia.

Jaki medal na jaką okazję? Technologie wykonania medali okolicznościowych

Wydarzenia o większej randze wymagają lepszego materiału i wyższej jakości wykończenia pamiątkowych medali. Najczęściej na takie okazje przygotowuje się medale wykonane z metalu techniką odlewniczą, bądź medale tłoczone, inaczej określane jako bite. Oczywiście na takim medalu musi się pojawić motyw związany z okazją, z jakiej jest wręczany. Może to być napis, napis i znak graficzny, albo sam znak graficzny. Często na ważniejsze okazje przygotowywane są indywidualne projekty medalu, aby zagwarantować, że będzie to pamiątka jedyna w swoim rodzaju.

Także metody wykończenia powierzchni medali mogą być różne. Spotykamy się z medalami z nadrukiem, medalami galwanizowanymi, wycinanymi – ażurowymi, a także z medalami grawerowanymi. Ta ostatnia technologia szczególnie dodaje jakości medalowi. Grzegorz Marcinkowski z Zakładu Grawerskiego w Zabierzowie koło Krakowa wykonuje grawerowanie metodami ręcznymi i maszynowo. Dzięki swojemu doświadczeniu i zmysłowi artystycznemu jest w stanie wykonywać grawerowanie nie tylko na płaszczyznach płaskich, ale także na wklęsłych lub wypukłych. Wykonuje też grawerowanie na różnych materiałach, dzięki czemu jego oferta jest bardzo ciekawa i bogata.

Opracowanie:
Zabierzów, Źródlana 21
tel. 12 285 18 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz