Materiał Partnera

GOK Regler und Armaturen Polska – producent reduktorów gazowych

GOK Regler und Armaturen Polska – producent reduktorów gazowych

Butle gazowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Znajdziemy je w prawie każdym gospodarstwie domowym czy zakładzie przemysłowym. Aby korzystanie z tego źródła energii było bezpieczne, butla gazowa powinna być odpowiednio zabezpieczona. Jednym z podstawowych zabezpieczeń są reduktory gazowe. Postaramy się przybliżyć, czym są, jakie są ich rodzaje oraz na co zwracać uwagę, kupując taki reduktor. Zapraszamy do lektury.

Co to jest reduktor gazu?

Reduktor gazu to zabezpieczenie wyposażone w uniwersalny gwint, które montowane jest bezpośrednio na butli gazowej. Gaz w butli znajduje się pod dużym ciśnieniem, reduktor uniemożliwia rozszczelnienie zbiornika i zapobiega niebezpiecznemu wybuchowi. Reguluje i optymalizuje on ciśnienie przepływu gazu. Większość reduktorów ma również wbudowany zawór bezpieczeństwa, który pozwala na bardzo szybkie odcięcie przepływu gazu w instalacji.

Rolą reduktora jest więc zapewnienie użytkownikowi instalacji gazowej pełnego bezpieczeństwa poprzez kontrolę ciśnienia przepływu gazu. Jest on również odpowiedzialny za zmianę stanu skupienia gazu z ciekłego w gazowy.

Produkcją reduktorów gazowych zajmuje się firma GOK Regler und Armaturen Polska z Ostrowa Wielkopolskiego. Warto jest zapoznać się z jej szeroką ofertą.

Rodzaje reduktorów gazu

Reduktory gazowe dzieli się na dwa podstawowe rodzaje: elektroniczne i pneumatyczne. Elektroniczne reduktory gazowe dzielą się z kolei na tłokowe, jedno- i dwustopniowe, ich zastosowanie uzależnione jest od rodzaju systemu gazowego. Pneumatyczne reduktory gazu, często nazywane również reduktorami podciśnieniowymi, zazwyczaj są dwustopniowe i wykorzystuje się je głównie w instalacjach I generacji, takich jak np. silniki gaźnikowe.

Wybór reduktora gazu – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Kupując reduktor gazu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Podstawą jest odpowiednie dopasowanie do danego rodzaju butli. Największe znaczenie ma tu rodzaj gwintu i waga butli. Większość modeli wyposażonych jest w uniwersalny gwint, ale lepiej jest to dokładnie sprawdzić, aby uniknąć późniejszych problemów ze zwracaniem towaru.

Opracowanie:
Ostrów Wielkopolski, Traugutta 126
tel. 62 735 84 08
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz