Materiał Partnera

Główne zalety i użytkowanie plastikowych skrzynek transportowych

Główne zalety i użytkowanie plastikowych skrzynek transportowych

Skrzynki transportowe produkowane z plastiku sprawdzają się praktycznie we wszystkich obszarach przemysłu, od produkcji i przetwórstwa spożywczego, aż po branżę motoryzacyjną i nie tylko. W każdej z wymienionych dziedzin służą do przechowywania i transportowania różnych produktów, a wszystko to dzięki swoim kilku niekwestionowanym zaletom. Jakie są główne atuty plastikowych skrzynek transportowych i jakie dokładnie mają zastosowanie? Sprawdź!

Zalety plastikowych skrzynek

Jednym z głównych atutów skrzynek plastikowych jest ich niska waga oraz praktyczny kształt. Oczywiście sama waga zależy od wielkości pojemnika, jednak często nie przekracza 2 kg przy dużej nośności, co jest bardzo użyteczne dla celów transportu oraz podczas rozładunku. Duże znaczenie ma także wspomniany wcześniej prostokątny kształt sprawiający, że skrzynki plastikowe łatwo układać w stosy i przewozić za pomocą np. wózków widłowych. Kolejnym atutem jest higieniczność skrzyń i łatwość utrzymania ich w czystości, co sprawdza się szczególnie w sytuacji wykorzystywania ich do przechowywania i transportowania żywności.

Trwałe i łatwo dostępne

Plastikowe skrzynki transportowe, jak wskazuje sama nazwa, wykonywane są z tworzywa sztucznego jakim jest plastik. Materiał ten gwarantuje w tym przypadku ogromną trwałość, a same skrzynie mogą służyć nawet kilka lat, co byłoby niemożliwe choćby w przypadku pojemników z drewna, które szybciej niszczeje i jest bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych. Skrzynki plastikowe są także stosunkowo łatwo dostępne. Ich produkcją zajmuje się m.in. firma Unilogis z Bielska-Białej, oferująca produkty do przewozu artykułów technicznych, mięsa i jego przetworów, grzybów, owoców, warzyw, pieczywa, wyrobów cukierniczych, a także produktów mleczarskich. Tak szeroka gama pojemników dostępnych w różnych rozmiarach i kolorach gwarantuje, że każdy przedsiębiorca znajdzie produkt idealny.

Zastosowanie skrzyń plastikowych

Jak wspomniano, pojemniki plastikowe wykorzystywane są przede wszystkim w różnych gałęziach przemysłu i handlu produktami, gdzie konieczne jest magazynowanie i transportowanie artykułów do kolejnych ogniw dystrybucji. Skrzynie przeznaczone np. do transportowania żywności, posiadają dodatkowo atesty gwarantujące bezpieczeństwo produktów podczas podróży, dlatego są chętnie wykorzystywane przez firmy zajmujące się przewożeniem artykułów spożywczych.

Plastikowe skrzynki transportowe to praktyczne artykuły, które charakteryzuje duża trwałość, niska waga, a także ogromna uniwersalność zastosowania.
Opracowanie:
Bielsko-Biała, Rodzinna 45
tel. 605 780 105
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz